Niepokojące roszczenia muzułmanów

kulturowy-dzihad
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

We Francji nasiliła się fala roszczeń o podłożu religijnym ze strony społeczności muzułmańskiej. Właściciele i pracownicy przedsiębiorstw oraz szpitali są bezradni, podaje Le Figaro.
kulturowy-dzihad
Le Figaro ujawnia, że pracownicy wyznania muzułmańskiego wysuwają coraz więcej roszczeń, przede wszystkim w miejscach pracy i w szpitalach. Na przykład udając się do kantyny, skarzą się, że mięso halal podawane jest obok dań zawierających normalne mięso, według nich nieczyste. Żądają oddzielnych stołówek i nie chcą siedzieć obok osób spożywających wieprzowinę, donosi Jacques Myard, deputowany Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP). Chcą, aby dni uznawane przez islam za święte, były dniami wolnymi od pracy. Żądają stworzenia miejsc kultu w zakładach pracy oraz by kelnerki w kantynach chodziły z zakrytymi ramionami, ujawnia Le Figaro.

Te roszczenia, wysuwane w imię islamu, wprawiają w zakłopotanie właścicieli przedsiębiorstw,  którzy czasem tracą  głowę, komentuje  Bounia Bouzar, antropolog, autor książki pod tytułem Czy Allah ma swoje miejsce w przedsiębiorstwie? – Niektórzy obawiają się, że zostaną uznani za przeciwników islamu, jeśli odmówią. Dlatego godzą się na niedopuszczalne praktyki – wyjaśnia Bouzar. Inni zaś bezwzględnie zakazują manifestowania swojego wyznania, nawet jeśli nie ma to wpływu na wykonywaną pracę, donosi Le Figaro.

Więcej na: wprost.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze