Niepewna przyszłość premiera Kosowa

Kosowo
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Minister spraw zagranicznych Serbii Vuk Jeremić powiedział, że przyszłość premiera Kosowa Hashima Thaciego jest niepewna. Rada Europy zarzuciła Thaciemu kierowanie organizacją przestępczą o mafijnym charakterze.

– Nie wiem, jaką przyszłość ma przed sobą ta osoba, jeśli bierze się pod uwagę raport ze śledztwa Rady Europy w sprawie udziału tej osoby w handlu narkotykami, przemycie ludzi i ludzkich organów i jej rolę jako szefa jednego z najlepiej zorganizowanych kryminalno-mafijnych klanów na Bałkanach – powiedział w Moskwie szef serbskiej dyplomacji.

– Raport pokazuje jakiego rodzaju państwem jest obecnie Kosowo i kto nim rządzi; my wszyscy powinniśmy się razem zastanowić poważnie nad uregulowaniem tej trudnej kwestii – oznajmił Jeremić na konferencji prasowej z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.

KosowoSzef rosyjskiej dyplomacji powiedział ze swej strony, że Rosja jest także „zaalarmowana” oskarżeniami zawartymi w dokumencie Rady Europy na temat przeszłości Thaciego.

Projekt dokumentu, opracowany przez komitet Rady Europy do spraw prawnych i praw człowieka, przedstawiony przez sprawozdawcę Dicka Marty’ego w dwa dni po zwycięskich dla partii Thaciego wyborach parlamentarnych w Kosowie, zarzuca państwom zachodnim ignorowanie przestępstw, dokonywanych do późnych lat 90.

– Thaci i inni członkowie „Grupy z Drenicy” byli ustawicznie wymieniani jako „kluczowi gracze” w raportach wywiadu na temat kosowskich struktur przestępczości zorganizowanej o mafijnym charakterze.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze