Niemiecki historyk: islam szariacki to islamofaszyzm

Egon Flaig
| 29 komentarzy|
image_pdfimage_print

Historyk starożytności Egon Flaig scharakteryzował islam stosujący się do prawa szariatu jako „najgroźniejszy prawicowy radykalizm na świecie”.

„Islam tego rodzaju nie pasuje do Europy” – napisał Flaig w artykule dla magazynu „Focus”, sprzeciwiając się tezie wysuwanej przez przywódców społeczności muzułmańskich, że „islam należy do historii Europy”.

Jego zdaniem, podstawowym wyróżnikiem islamu jest przeniknięcie teokracji do polityki, co nie pozostawiło nawet odrobiny miejsca dla społeczności republikańskich, właściwych Europie. „Gdzie pod panowaniem prawa islamskiego istniała obywatelska samorządność? Gdzie istniały zgromadzenia ludowe lub parlamenty? Nigdzie tam nie znajdziemy instytucji wyborów, referendum, konstytucji czy choćby budynku ratusza”, stwierdza historyk.

Jak pisze Flaig, prawo szariatu stworzyło „religijny apartheid”, który określa muzułmanów jako „panów”, a ludzi innych wyznań jako ich „podwładnych”. Ci drudzy mieli [pod panowaniem islamu] mniej praw, a ich zeznania jako świadków przed sądem nie liczyły się w zestawieniu z muzułmańskimi. Nie wolno im było praktykować samoobrony, na wypadek gdyby zostali zaatakowani przez muzułmanów. Musieli nosić znaki identyfikacyjne na ubraniu, co później ewoluowało w żydowską gwiazdę.

Profesor Egon Flaig

Flaig porównuje te dyskryminujące zasady z ideologią propagandy narodowo-socjalistycznej, która rozróżnia dwa typy ras: panów i podludzi. Należy do tego dodać zalecenie rozpowszechniania szariatu na całym świecie, również poprzez dżihad. „Ten islam nigdy nie nadawał się do Europy”, pisze Flaig. Kultura europejska przeciwnie, ponieważ ukształtowała się ona dzięki udanej obronie przez muzułmańskimi najazdami.

Jak pisze Flaig, dziś istnieją ruchy islamskie nie stosujące szariatu, ale istnieje także potężny islam szariacki. Różnica między nimi ma fundamentalne znaczenie dla szans na zaistnienie demokracji i praw człowieka. Islam stosujący szariat można bez wątpienia nazwać islamofaszyzmem i najniebezpieczniejszym prawicowym radykalizmem na świecie. Tylko taki islam, który będzie się stosował do naszej konstytucji, może być częścią naszego kraju, konkluduje historyk.

Oprac. PJ/MK

Źródła: http://gatesofvienna.blogspot.com/2003/01/news-feed-20120702.html#112566

http://vladtepesblog.com/?p=49736

http://www.focus.de/magazin/archiv/nur-ein-islam-ohne-scharia-kann-zu-europa-gehoeren-eine-klarstellung-von-egon-flaig_aid_771871.html

———————

Egon Flaig jest profesorem historii starożytnej na uniwersytecie w Rostocku. Wywołał sensację w roku 2006, kiedy zamieścił we “Frankfurter Allgemeine Zeitung” artykuł o związkach islamu z użyciem przemocy. Napisał tam m.in., że mówienie o “tolerancyjnym islamie” podważa wysiłki poważnych reformatorów, którzy chcą odpolitycznić islam.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook