Niemiecka prasa chwali prezydenta Wulffa

Christian Wulff
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Niemiecka prasa chwali prezydenta RFN Christiana Wulffa za wczorajsze wystąpienie w tureckim parlamencie, w którym zaapelował on m.in. o wolność wyznania, stwierdzając, że „chrześcijaństwo jest częścią Turcji”.

– Zdanie, że chrześcijaństwo bez wątpienia jest częścią Turcji, nie było skierowane tylko do Turków. Powinni to usłyszeć również ci Niemcy, których Wulff zapędził na barykady swoją politycznym spostrzeżeniem, że islam też jest częścią Niemiec – pisze dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, nawiązując do sporu, jaki rozgorzał w Niemczech po przemówieniu Wulffa z 3 października z okazji 20. rocznicy jedności państwa.

Christian Wulff
Christian Wulff

Konserwatywni politycy chadeccy zarzucili prezydentowi, że twierdząc, iż „islam należy do Niemiec”, stawia religię muzułmańską na równi z tradycją judeochrześcijańską.

„FAZ” dodaje, że ponieważ w obu krajach wciąż istnieją pewne wątpliwości, co jest częścią czego, wystąpienie Wulffa na rzecz wolności religijnej w Turcji wcale nie jest zbędne – tak jak wypowiadanie innej oczywistej rzeczy, która jeszcze kilka lat temu uchodziła za skandaliczną: „Ten, kto chce żyć w Niemczech, musi przestrzegać panujących tu reguł i zaakceptować nasz sposób życia”.

W ocenie dziennika „Sueddeutsche Zeitung” prezydent Wulff próbował w Ankarze „sprowadzić na tory rozsądku zabłąkaną niemiecką dyskusję o cudzoziemcach, imigrantach i islamie”. – Stwierdzenie z wystąpienia, wygłoszonego 3 października (w Bremie), że islam należy do Niemiec, uzupełnił trafnym zdaniem, że chrześcijaństwo bez wątpienia należy do Turcji.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze