Niemcy zamykają meczet

Policja zamyka meczet w Bremie
Policja zamyka meczet w Bremie, źródło n-tv.de
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemieckie władze, przy poparciu części muzułmanów, zamknęły meczet w Bremie, oskarżany o zachęcanie młodzieży muzułmańskiej do walki na rzecz Państwa Islamskiego.

Policja zamyka meczet w Bremie
Policja zamyka meczet w Bremie

W bezprecedensowej akcji niemieckiej policji wzięło udział ponad 100 funkcjonariuszy, którzy przeszukali meczet I-Furquan oraz przyłączone do niego biuro kulturalne. Obydwie instytucje były obserwowane przez policję od 2007 roku.

Pod meczetem protestowała wcześniej spora grupa osób przeciwko radykalizacji młodych muzułmanów. Nie były to jednak organizacje określane jako islamofobiczne. To rodzice młodych muzułmanów demonstrowali przeciwko radykalizacji swoich dzieci jaka odbywała się w tym meczecie. Niektórzy z nich odkryli, że uciekli z terenów gdzie rozgrywa się horror do Niemiec, tylko po to, by ich dzieci tam dobrowolnie powróciły.

https://www.youtube.com/watch?v=kFit_2Fdu5U

Sekretarz ds. Wewnętrznych miasta Brema, Urlich Maurer oskarżył zarząd meczetu o promowanie Państwa Islamskiego i zachęcanie młodzieży odwiedzającej meczet do przyłączania się do ISIS czy innego ugrupowania radykalnego Al-Nusra, także działającego w Syrii.

Z ośrodka muzułmańskiego w Bremie do Państwa Islamskiego udało się ośmiu mężczyzn i siedem kobiet wraz z jedenastoma dziećmi.
AX na podst. KUNA, Gates of Vienna

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook