Niemcy: Wilders winny zabójstwa Theo van Gogh’a?

Theo Van Gogh zasztyletowany w Amsterdamie
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Dziennikarz niemieckiej stacji telewizyjnej oskarża Geert’a Wildersa o przyczynienie się do śmierci Theo van Gogh’a- holenderskiego reżysera, publicysty i aktora, znanego z krytyki świata islamskiego.

Theo Van Gogh zasztyletowany w AmsterdamieTuż po wyborach europejskich niemiecka telewizja publiczna ZDF oskarżyła Geert’a Wilders’a o wprowadzenie atmosfery „nietolerancji”, która doprowadziła do śmierci Theo van Gogh’a. Do zdarzenia doszło podczas programu na temat sukcesu ekstremistycznych, skrajnie prawicowych i populistycznych partii politycznych w niedawnych wyborach. W trakcie programu ZDF-Spezial – Europa hat gewählt Bernhard Lichte, dziennikarz ZDF na antenie przypisał śmierć Theo van Gogh wpływowi Geert’a Wilders’a:

Przed Parlamentem odbywa się protest przeciw zwycięzcy wyborów. Zmartwieni obywatele obawiają się, iż rasizm zapanuje w kraju tolerancji. Partia Wolności, na której czele stoi Geert Wilders, autor filmu „Fitna” jest drugą najsilniejszą partią. Wilders, który już raz zmierzył się z zarzutami o „mowę nienawiści” zdobył dla swojej partii cztery z dwudziestu pięciu miejsc przeznaczonych dla Holandii w Strassburgu. Jego antyislamska partia chce zabronić rozpowszechniania Koranu i ograniczyć imigrację. Muzułmanie na całym świecie byli zaszokowani krytycznym wobec islamu filmem „Fitna”, który Wilders nakręcił wraz z Theo van Goghiem. Zamordowanie Theo van Gogh’a w 2004 roku to przykład  poważnych konsekwencji nietolerancji.

Robert Spencer z JihadWatch pyta:

Czy to zwykły przypadek niedoinformowanego dziennikarza? Czy jest to możliwe w takiej stacji jak ZDF, która ma stałych korespondentów w Holandii i z pewnością wiedzą oni doskonale, że Theo van Gogh nakręcił film we współpracy z Ayaan Hirsi Ali, a nie z Wildersem, i że nie chodzi tu o „Fitnę”, ale o „Submission, part I,”. Czy to propaganda, czy na prawdę niemieccy dziennikarze zapomnieli, że na liście śmierci „przyczepionej” przy pomocy noża do piersi zamordowanego Theo Van Gogh’a, obok imienia Hirsi Ali, pojawia się również Wilders? I jak mogą łączyć śmierć van Gogha z powstałą trzy lata później „Fitną”?

Van Gogh został zastrzelony rankiem, we wtorek 2 listopada 2004 w Amsterdamie. Jego zabójca, 26-letni Holender marokańskiego pochodzenia Mohammed Bouyeri, został zaraz potem schwytany przez policję, wcześniej jednak przybił nożem do torsu ofiary 5-stronnicowy list, grożący zachodnim rządom, Żydom oraz Ayaan Hirsi Ali. Z groźbami śmierci van Gogh spotkał się po nakręceniu ukazującego prześladowanie kobiet w islamie filmu „Submission” (Poddanie), jednak zignorował je i odmówił skorzystania z nadzoru policji. 18 marca 2007 roku w Amsterdamie odsłonięto pomnik dedykowany reżyserowi, De Schreeuw (Krzyk).

JB na podstawie Politically Incorrect News

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze