Niemcy: Spalili sobie dach nad głową, bo nie zbudzono ich na Ramadan – akutalizacja

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Ogromny pożar wybuchł w hali na terenie międzynarodowych targów w Dusseldorfie, w wyniku zamieszek spowodowanych tym, że nie obudzono zamieszkujących jej uchodźców na ramdanowe śniadanie.

Hala nr 18, przekształcona na miejsce pobytu dla około 160 imigrantów stała się sceną konfliktu pomiędzy sunnitami pochodzącymi z krajów arabskich a pracownikami porządkowymi, którzy pochodzili z Iranu.

Imigranci z Maroka w rozmowie z lokalną gazetą Express oskarżyli Irańczyków o to, że celowo nie obudzili ich na śniadanie przed całodniowym postem w Ramadan.

W proteście muzułmanie podpalili swoje materace co spowodowało pożar. Ewakuowano 280 osób, 70 osób zostało poddano leczeniu w wyniku zatrucia dymem.

Aresztowano 2 osoby, podejrzanych jest sześć. Pochodzą oni z Maroka, Algierii, Iraku i Syrii.

Z powodu ogromnej fali uchodźców, Niemcy często jako pracowników porządkowych zatrudniają także uchodźców. Coraz częściej okazuje się, że uchodźcy przenoszą swoje religijne i etniczne konflikty ze sobą. (j)

Aktualizacja: Według nowszych ustaleń, tłumaczenia religijne były tylko wymówką.  Poszło o to, że podpalacz, Marokańczyk fałszywie podający się ze Syryjczyka nie dostał deseru. W noc przed podpaleniem do ośrodka wezwano policję ze względu na kłótnie pomiędzy obsługą a grupą, której przewodził Marokańczyk.

źródło: Braitbart

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook