Niemcy: Łączenie rodzin lekiem na przestępczość imigrantów

Wzrost przestępczości w ciągu ostatnich trzech lat jest związany z imigrantami, twierdzą kryminolodzy pracujący dla niemieckiego rządu i wiedzą jak temu zapobiec.

W latach 2014-2016 przestępczość w Dolnej Saksonii wzrosła o 10,4%, za co w ponad 90% odpowiadają imigranci i uchodźcy, orzekła pracująca dla ministerstwa rodziny grupa ekspertów pod kierownictwem Christiana Pfeiffera.

Naukowcy znaleźli jednak istotne różnice pomiędzy różnymi grupami imigrantów. Ci, którzy spodziewają się otrzymać azyl tj. Syryjczycy, Irakijczycy i Afgańczycy popełniają mniej przestępstw niż ludność pochodząca z Maroka, Algierii i Tunezji. Istotną grupą wśród wchodzących w konflikt z prawem są młodzi chłopcy i mężczyźni w wieku 14-30 lat, którzy przebywają w Niemczech samotnie.

Rozwiązaniem, zdaniem ekspertów ds kryminalistyki, ma być sprowadzenie jeszcze większej ilości migrantów, tj. przyspieszenie łączenia rodzin. (j)

źródło: Polsat News

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Torysi boją się oskarżeń o islamofobię

Kto jest zawiedziony polityką imigracyjną?

Afrykański konflikt na ulicach Europy