Niemcy: krytycy islamu „wrogami konstytucji”

| 4 komentarze|
image_pdfimage_print

 Michael Stürzenberger

Bawarski minister spraw wewnętrznych Joachim Herrmann (CSU) powiedział, że partia Freiheit (Wolność) i portal PI (Politically Incorrect) znajdują się pod obserwacją Urzędu Ochrony Konstytucji.

Partia Die Freiheit demonstruje przeciwko islamizacji
Partia Die Freiheit demonstruje przeciwko islamizacji

Przemowa Herrmanna:

„Szanowni Państwo, na skrajnie prawicowej scenie – ale nie tylko tam – przybiera na sile wrogość wobec islamu. Prawicowi ekstremiści wykorzystują społeczny dyskurs, np. nad budową meczetu, by budzić ogólne uprzedzenia wobec muzułmanów i islamu. Wykorzystują także krytyczne nastawienie do islamu innych grup, na przykład związane z równouprawnieniem kobiet i mężczyzn. Wrogość wobec islamu kształtuje się – niezależnie od klasycznych skrajnie prawicowych kręgów – częściowo w ramach ruchów wrogich konstytucji.

Michael Stürzenberger, rzecznik miejscowej grupy PI (Politically Incorrect) w Monachium przejął w 2012 roku kierownictwo w partii Freiheit. Od tego czasu wykorzystują oni zbieranie podpisów na rzecz organizacji lokalnego referenfum przeciwko budowie Europejskiego Centrum Islamu w Europie w celu siania ogólnej antyislamskiej propagandy. Owo kierownictwo składa się ono z miejscowej grupy PI-Monachium, która pod koniec 2012 zapoczątkowała kampanię przeciwko centrum. Aktywiści mają na celu budzenie strachu przed muzułmanami i przedstawianie ich jako nieintegrujących się zwolenników ideologii. Zarzucają wszystkim muzułmanom, iż są oni wrogami państwa prawa. Przez to naruszone są wolność religijna, godność ludzka, równe traktowanie – jako podstawowe składniki naszego demokratycznego porządku. Szef bawarskiego Urzędu Ochrony Konstytucji zarządził na tej podstawie obserwowanie PI i Freiheit. Nie dotyczy to krytyki islamu na przykład w formie obywatelskiego sprzeciwu przeciwko ZIE-M, co w ramach podstawowego prawa wyrażania poglądów jest dozwolone i nie ekstremistyczne. Mieszkańcy, którzy składali podpisy [przeciwko centrum] nie będą obserwowani”.

Dziennik „Süddeutsche Zeitung” pisze:

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

„PI i Freiheit rozpowszechniają antyislamską propagandę i wywołują lęk przed muzułmanami. Teraz zostały sklasyfikowane przez ministerstwo apraw wewnętrznych jako wrogie konstytucji. Urząd Ochrony Konstytucji (Bundesamt für Verfassungsschutz, BfV) będzie obserwował obie grupy. Wyodrębniono w nich twardy trzon składający się z około pięciu osób. Za ich głowę uchodzi Michael Stürzenberger, szef partii Freiheit. Minister spraw wewnętrzych Joachim Herrmann (CSU) podczas przedstawiania raportu BfV wyraził zaniepokojenie, ponieważ antyislamscy aktywiści zniesławiają wszystkich muzułmanów przedstawiając ich jako wrogów państwa prawa. Od 2012 zbierają w Monachium podpisy w sprawie lokalnego referendum przeciwko budowie Europejskiego Centrum Islamu w Monachium (ZIE-M). Herrmann podkreśla, że zwykła krytyka islamu albo ZIE-M nie będzie uchodzić za wrogą konstytucji. Mieszkańcy, którzy złożyli podpisy, nie będą obserwowani. Według Burkharda Kölnera, szefa BfV, Bawaria będzie pierwszym niemieckim krajem związkowym, który uzna antyislamskich nienawistników za ekstremistów”.

* * *

To niepojęte przeinaczenie rzeczywistości: ci, którzy chcą bronić demokracji przed wrogą konstytucji ideologią, zostaną postawieni pod pręgierzem. Czy kogoś to jeszcze dziwi w zatrutych poprawnością polityczną Niemczech?

Jak gdybyśmy nie oznajmiali co niedzielę, podczas każdej demonstracji, że nasza praca informacyjna nie jest przeciwko muzułmanom, tylko przeciwko politycznej ideologii – islamowi. Muzułmanie są jego pierwszą ofiarą, a przede wszystkim muzułmańskie kobiety. Chcemy wyzwolić ich z okowów tej ideologii, żeby mogli się integrować z naszym wolnym, demokratycznym społeczeństwem. Ale to jest świadomie ignorowane. Chodzi raczej o to, aby zwalczyć młodą siłę polityczną siłę, tak jak poprzednio Republikanów.

Telewizja bawarska przyszła wczoraj po południu do naszego punktu informacyjnego i filmowała nas. Oczywiście nie przeprowadziła z nami wywiadu. Zamiast tego znowu rozmawiała ze skrajnie lewicowym dziennikarzem Tobiasem Bezlerem, który jak zwykle próbował przedstawić nas jako prawicowych populistów. Próbowałem wprawdzie przekonać redaktorkę, że to właściwie jej dziennikarski obowiązek, przedstawić za i przeciw i dopuścić nas do głosu, lecz bawarskiej telewizji nie chodzi o obiektywizm. Dziennikarka zapisała w swoim notatniku skandaliczne fakty o wpierającym terroryzm sponsorze centrum islamskiego Katarze oraz znanym Urzędowi Ochrony Konstytucji imamie Idrizu, ale nie opisała tego w swojej audycji.

My pozostajemy konsekwentni i niewzruszeni. Pozostajemy w duchu Białej Róży* i w głębokim przekonaniu, że jesteśmy prawdziwymi obrońcami demokracji i wolności. W przeciwieństwie do zakłamanego „głównego nurtu”, który ignoruje realne zagrożenie ze strony islamu.(pj)

Tłumaczenie: MD
Źródło: www.pi-news.net

* Biała Róża www.wikipedia.org
 (niem. Weisse Rose) – pokojowy ruch oporu w nazistowskich Niemczech.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook