Niemcy: „Dyskutujmy o zakazie noszenia burek”

burka
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Byłby to właściwy sygnał. Ostatecznie burka nie jest sygnałem chęci do integracji” – powiedział Soeder w rozmowie z gazetą „Muenchner Merkur”.
burka
Uważa on, że wprowadzony we Francji zakaz jest zasadniczo słuszny.

Soeder ocenił, że problem związany z integracją imigrantów w społeczeństwie „nie leży po stronie Niemców”. Jak powiedział, chodzi przede wszystkim o to, by to „imigranci dostosowywali się do wartości i obyczajów oraz uczyli się niemieckiego”.

Francuski parlament przyjął niedawno ustawę, która zakazuje noszenia burek i nikabów we wszystkich miejscach publicznych, w tym także w autobusach, sklepach, parkach i na ulicach miast. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny do 150 euro.

Z kolei rok więzienia lub 30 tys. euro grzywny grozi osobie, która siłą nakłania kobiety do wkładania burek, nikabów czy innych tego rodzaju zasłon.

Ustawa wejdzie w życie prawdopodobnie wiosną 2011 roku. Francja jest drugim, po Belgii, krajem europejskim, gdzie zostanie wprowadzony zakaz noszenia muzułmańskich zasłon zakrywających kobietę od stóp do głów.

więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze