Niedoszły zabójca Larsa Hedegaarda aresztowany

Lars Hedegaard
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Turcji aresztowano 26-letniego Libańczyka, oskarżonego o zamach na życie Larsa Hedegaarda, duńskiego redaktora portalu „Dispatch International”, w lutym 2013 r.

Według doniesień prasy, mężczyzna podejrzany jest o powiązania z kręgami islamskich ekstremistów w Danii i w Szwecji. Prawdopodobnie brał również udział w walkach w Syrii.

Wśród niewielu szczegółów ujawnionych przez duńską prasę znajdziemy informację, że mężczyzna legitymujący się duńskim paszportem wywodzi się z Libanu i posiada palestyńskie korzenie. W momencie zatrzymania dysponował fałszywym paszportem. Na światło dzienne wyszedł również fakt, iż w dniu, gdy próbowano zabić Hedegaarda, Libańczyk opuścił Danię i od tamtej pory przemieszcza się między Syrią, Libanem i Turcją.

Zdaniem Magnusa Ranstorpa, wpływowego szwedzkiego eksperta ds. terroryzmu z Akademii Obrony Narodowej w Sztokholmie, domniemany zamachowiec nie działał sam. „Wszystko wskazuje na brutalnych islamskich ekstremistów” – stwierdził Ranstrop, przekonany, że to Al-Kaida obrała sobie za cel duńskiego dziennikarza.

O sprawie pisaliśmy tutaj i tutaj

Bochun, na podst. 10News https://groups.google.com/forum/#!forum/10-news

Dispatch International: http://www.d-intl.com/?lang=en/

Lars Hedegaard
Lars Hedegaard

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook