Nie ma większości za przyjęciem Palestyny do ONZ

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sekretarz izraelskiej Rady Bezpieczeństwa Cwi Hauser powiedział dzisiaj, że w Radzie Bezpieczeństwa ONZ nie ma większości opowiadającej się za uznaniem państwa palestyńskiego i przyjęciem go do ONZ.

Państwo uznaje Rada Bezpieczeństwa a nie Zgromadzenie Ogólne (ONZ); ponieważ Palestyńczycy nie mają większości w Radzie Bezpieczeństwa, państwa palestyńskiego nie będzie – oświadczył w izraelskim radiu wojskowym Hauser, bliski współpracownik premiera Benjamina Netanjahu.

Palestyńczycy zmienią postawę, gdy zrozumieją, że ich jednostronna inicjatywa prowadzi donikąd i znajdą się w impasie – dodał.

Według Hausera głosowanie na rzecz wstąpienia państwa palestyńskiego do ONZ jedynie w Zgromadzeniu Ogólnym „nie ma znaczenia”, gdyż „ta instancja, gdyby się do niej zwrócono, byłaby gotowa zagłosować za potępieniem likwidacji Osamy bin Ladena lub za poparciem represji w Syrii”.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze