„NIE” dla meczetu: protest na Ochocie

Manifestacja przeciwko budowie kontrowersyjnego meczetu
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

– Jesteśmy przeciwni radykalnemu, politycznemu Islamowi, a nie religii w ogóle – zapewniali przeciwnicy budowy meczetu w Warszawie.

Manifestacja przeciwko budowie kontrowersyjnego meczetu
Manifestacja przeciwko budowie kontrowersyjnego meczetu

Na sobotnią demonstrację przy ulicy Żwirowej na Ochocie przybyło kilkadziesiąt osób. Tłumaczyli, że występują w obronie praw człowieka, łamanych przez radykalnych Muzułmanów. Dzisiejszy protest miał być sprzeciwem wobec przemocy, nietolerancji i ograniczeniu wolności słowa, które zdaniem organizatorów akcji mogą zostać zaszczepione przez radykalne organizacje muzułmańskie (takie jak Bractwo Muzułmańskie) stojące za budową.

– Obawiamy się radykalnego, upolitycznionego Islamu – mówił Jan Wójcik ze Stowarzyszenia Europa Przyszłości. – Nie propagujemy islamofobii. Wielu muzułmańskich inteligentów również otwarcie krytykuje ekstremistyczne odłamy Islamu. Czy to znaczy, że i oni są islamofobami? Oczekujemy jedynie poszanowania demokracji i podstawowych praw człowieka, a Islam niekiedy stoi z nim w sprzeczności – tłumaczył.

Stowarzyszenie Europa Przyszłości proponuje rozwiązanie, które ma zadowolić obie strony sporu. Przygotowało projekt Karty Porozumienia z Muzułmanami, z którą można zapoznać się na stronie internetowej Stowarzyszenia. – Jeśli przedstawiciele środowisk muzułamańskich podpiszą Kartę i zobowiążą się do przestrzegania jej postanowień, takich jak poszanowanie praw kobiet, zaniechanie przemocy i stanowcze odcięcie się od terroryzmu, zakończymy nasz protest i sprawę uznamy za rozwiązaną. Co więcej, pomożemy w budowie i integracji naszych środowisk. Chcemy tylko, aby Muzułmanie przestrzegali konstytucji RP – zapewnia Wójcik. Autorzy Karty oczekują teraz reakcji i ewentualnych komentarzy dotyczących dokumentu.

Kto buduje meczet w Warszawie?

Bractwo Ligi Muzułmańskiej w RP – cz.1 Włochy

Więcej na: mmwarszawa.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze