Następca Baitullaha Mehsuda wybrany

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Choć pakistańscy talibowie wciąż usilnie zaprzeczają, jakoby Amerykanom udało się zabić ich głównego lidera Baitullaha Mehsuda, w sobotę zebrali się, by wyznaczyć jego następcę. Nowym zwierzchnikiem ruchu Tehrik-i-Taliban-Pakistan został Hakimullah Mehsud, 28-letni komendant polowy znany z agresywności i brutalności.

Do wyboru następcy charyzmatycznego Baitullaha, który zginął 5 sierpnia w amerykańskim nalociue, doszło podczas sobotniej szury (przyp.red. – obrad starszyzny) w agencji plemiennej Orakzai na pograniczu z Afganistanem. 42 talibskich komendantów z całego Pakistanu, którzy wzięli udział w naradzie, jednomyślnie rozstrzygnęło kwestię sukcesji.

Nowy szef konfederacji pakistańskich talibów to jeden z najbardziej agresywnych i brutalnych komendantów z górzystego pogranicza z Afganistanem. Hakimullah Mehsud do tej pory pod swoimi rozkazami miał ok. 2 tys. bojowników walczących w agencjach plemiennych Orakzai, Kurram i Chajber. Jego ludzie wyspecjalizowali się w atakach na konwoje z zaopatrzeniem dla wojsk NATO walczących w Afganistanie. M.in. w ten właśnie sposób zdobywają pieniądze na finansowanie działalności organizacji.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook