„Naród chce nowego Szalita!” Tłumy witały więźniów

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Tysiące mieszkańców w Gazie i na Zachodnim Brzegu witało palestyńskich więźniów uwolnionych z izraelskich zakładów karnych w zamian za izraelskiego żołnierza Gilada Szalita.

Radykalny Hamas zorganizował w centrum Gazy oficjalną ceremonię powitania ponad 300 uwolnionych, którzy mieli przybyć do Gazy z Rafah na granicy z Egiptem. Wzdłuż trasy planowanego przejazdu ustawiły się tysiące Palestyńczyków, wznosząc okrzyki radości. – Uroczystość stała się pokazem siły Hamasu – pisze agencja Associated Press.

„Naród chce nowego Szalita!”

Dziesiątki tysięcy wiwatujących ludzi stłoczyły się w miejscu przed wielką sceną. Udekorowano ją muralem przedstawiającym pojmanie Szalita w 2006 roku na granicy Strefy z Izraelem. „Naród chce nowego Szalita!” – skandował tłum, co miało znaczyć, że nowe porwania izraelskich żołnierzy mogą doprowadzić do uwolnienia kolejnych Palestyńczyków z tysięcy więzionych w Izraelu.

więcej na tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze