Najbardziej islamu boją się Niemcy

Totalitaryzm islamski na ulicach europy
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwoje na pięcioro Niemców czuje się zagrożonych przez islam. To, jak wynika z opublikowanego dziś sondażu, współczynnik wyższy niż we Francji, Holandii, Danii czy Portugalii.

„W porównaniu z Francją, Holandią, Danią Niemcy są sztywniejsi i mniej tolerancyjni, jeśli chodzi o zrozumienie obcych religii” – cytuje AFP odpowiedzialnego za badania socjologa religii Detlefa Pollacka z uniwersytetu w Muenster.

„Większość Niemców nie widzi niemal żadnej pozytywnej strony w islamie” – powiedział w wywiadzie, który ma się ukazać w czwartek w tygodniku „Die Zeit”.

Totalitaryzm islamski na ulicach europy
Totalitaryzm islamski na ulicach europy

Zaledwie 28,4 proc. Niemców z zachodniej części i 19,5 proc. tych ze wschodniej uważa, że muzułmanie powinni mieć prawo budowania meczetów i minaretów w Niemczech – wynika z badania, w którym uczestniczyło 1000 osób z obu części Niemiec, Francji, Danii, Holandii i Portugalii. Prawo takie przyznaje muzułmanom, wg sondażu, 55,5 proc. Duńczyków, 65,6 proc. Francuzów, 67,1 proc. Holendrów i 73,5 proc. Portugalczyków.

72,2 Niemców z zachodu i 70,5 proc. ze wschodu łączy islam ze słowem fanatyzm, gdy robi tak 69,2 proc. Duńczyków, 40,9 proc. Francuzów, 73,7 proc. Holendrów i 54,3 Portugalczyków.

„Islam jest postrzegany bardzo krytycznie we wszystkich państwach europejskich” – powiedział Pollack, dodając, że wszystkie zwracają uwagę na potencjał konfliktogenny islamu.

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze