Na której planecie mieszka amerykańska dyplomacja?

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Myśleliście, że Hilary Clinton w roli Sekretarza Stanu to był szczyt hipokryzji albo ignorancji? Poznajcie zatem wypowiedź amerykańskiej ambasador w Egipcie pod rządami już nowego Sekretarza Stanu Johna Kerry’ego.

Egipt, trwają liczne antyrządowe demonstracje. Policja oskarżana jest o taką samą brutalność jak za rządów obalonego dwa lata temu dyktatora Hosni Mubaraka. Młody działacz opozycyjnej Partii Ludowej zostaje zatłuczony na śmierć przez zbiry reżimu, stając się nowym symbolem niedokończonej rewolucji. Na placu Tahrir kobiety protestujące przeciwko rządowi są napadane i zbiorowo gwałcone.
Koptowie prześladowani, mordowani ich domy podpalane, a rząd nie zapewnia im wystarczającej ochrony.

Tymczasem rząd amerykański przekazuje reżimowi islamistycznego dyktatora Mohammeda Morsi samoloty F-16. Pani ambasador Anne W. Patterson komentuje to tak:

Dzisiejsza ceremonia demonstruje stabilną wiarę Stanów Zjednoczonych, że silny Egipt jest w interesie USA, regionu i świata. Chcemy, by Egipt w dalszym ciągu pracował jako siła na rzecz pokoju, bezpieczeństwa i przywództwa kiedy Bliski Wschód postępuje na swojej pełnej wyzwań, ale istotnej drodze do demokracji.

JW na podst. Daniel Pipes blog

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook