Muzułmańska napaść na procesję we Włoszech

1
| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

W niedzielny poranek grupa młodych muzułmanów obraźliwymi słowami, krzykami i groźbami przerwała katolicką procesję ku czci Dziewicy Maryi.

1

Procesja przechodziła obok Islamskiego Centrum Kulturowego w Conselice, małej miejscowości w północnych Włoszech.

We Włoszech, kraju w większości katolickim, maj jest miesiącem tradycyjnych obchodów maryjnych, którym towarzyszą śpiewy i modlitwy różańcowe. W tym roku około stu uczestników procesji wraz z dziećmi przygotowującymi się do komunii rozpoczęło jak zwykle swój pochód.

Gdy procesja dotarła w okolice miejskiego Islamskiego Centrum Kulturowego, pod adresem uczestników posypały się obraźliwe komentarze. Świadkowie zajść twierdzą, że młodzi muzułmanie przyglądający się pochodowi z parteru budynku krzyczeli: „Wynoście się stąd!” oraz „Precz!”.

Zaskoczeni uczestnicy procesji wstrzymali pochód, po czym przegrupowali się i naprędce odeszli sprzed islamskiego ośrodka.

Po skargach ze strony członków parafii św. Marcina burmistrz Conselice, Paola Pula, spotkała się z przedstawicielami muzułmanów. W konsekwencji islamski ośrodek wystosował oficjalny list z przeprosinami, który skierował do burmistrza i członków parafii.
Burmistrz w swoim oświadczeniu stwierdziła, że „nawet jeśli zajście dotyczyło zachowania mniejszości, nie może być tolerowane i nie należy go lekceważyć”. Powiedziała również, że muzułmańska młodzież otrzymała naganę od przedstawicieli ośrodka.

Bohun, na podst. www.breitbart.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze