Muzułmanka oburzyła muzułmanów – skłoniła się przed papieżem

1
Jazydzi w obozie Moria błagają papieża o pomoc
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Zarejestrowany kamerą gest małej dziewczynki, która w jednym z obozów dla uchodźców pochyliła się do stóp papieża Franciszka, wywołał oburzenie muzułmanów w mediach społecznościowych na całym świecie.

Ich zdaniem scena ta była upokarzająca dla muzułmanów. Pojawiły się również słowa krytyki pod adresem przywódców krajów Bliskiego Wschodu, którzy „porzucili uchodźców”.

Nagranie zarejestrowano w trakcie wizyty papieża w obozie Moria na wyspie Lesbos, gdzie w związku z nową umową pomiędzy Unią Europejską a Turcją trzem tysiącom migrantów grozi deportacja. W trakcie spotkania dziewczynka w biało-różowym ubranku podeszła do papieża, uklęknęła przed nim i płacząc ucałowała jego stopy. Franciszek chwycił ją za ramiona i podniósł.

Dla wielu islamskich użytkowników portali takich, jak Twitter czy Facebook, zdaniem których dziewczynka pochodziła z Syrii, symboliczna scena była upokarzająca ze względu na fakt, że dziecko z muzułmańskiego kraju pada do stóp przywódcy chrześcijańskiemu. Niektórzy uznali to za wyraz desperacji syryjskich uchodźców.

W komentarzach pojawiły się oskarżenia pod adresem przywódców arabskich i prezydenta Turcji, który zdecydował się podpisać porozumienie z Unią Europejską, w ramach którego osoby ubiegające się o azyl po dotarciu do Grecji będą mogły zostać cofnięte do Turcji, jeśli nie otrzymają azylu. Inny z użytkowników krytykował państwa Zatoki Perskiej za pozostawienie sunnitów w Syrii i Iraku pod władaniem szyitów i zamknięcie granic przed ubiegającymi się o azyl Syryjczykami.

Dla niektórych muzułmańskich internautów odwiedziny papieża stanowiły też próbą ewangelizacji muzułmanów. Wielu użytkowników było jednak wdzięcznych Franciszkowi, nazywając go „bardziej współczującym od wielu muzułmanów”.

Przypomnijmy, że podczas tej wizyty papież nie tylko odwiedził obóz w Lesbos, ale zabrał również 12 syryjskich uchodźców z trzech rodzin do Rzymu, co uznano za symboliczny i niezwykły gest. Rzecznik Watykanu poinformował w oświadczeniu, że „papież pragnął uczynić gest powitalny w stosunku do uchodźców”.

Bohun, na podst. www.vocativ.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze