Muzułmanka broni żydowskich dzieci przed antysemickim atakiem w Londynie

Młoda muzułmanka, Asma Shuweikh, wystąpiła skutecznie w obronie dwóch żydowskich dzieci, którym groził w londyńskim metrze nieznajomy czarnoskóry mężczyzna.

Przez ponad 15 minut czytał dzieciom z Biblii antyżydowskie fragmenty, krzycząc, że cała rodzina zostanie jego niewolnikami, a Żydzi należą do synagogi Szatana; interweniującym pasażerom groził pobiciem. Zaskoczony ojciec próbował tłumaczyć dzieciom, żeby nie zwracały uwagi na napastnika. Powstrzymała go dopiero Asma Shuweikh; mężczyzna został aresztowany. Incydent został sfilmowany komórką przez jednego z pasażerów.

„Jako muzułmanka i jako matka wiem, co to znaczy być atakowanym i dehumanizowanym ze względu na wiarę”, powiedziała Shuweikh. Ojciec dzieci, który publicznie podziękował jej za interwencję, spotkał się z nią dzień później, wręczając kwiaty i dziękując. „Rozmawialiśmy o naszych doświadczeniach i życiu, to było bardzo miłe. Zamierzamy utrzymywać kontakt” powiedziała po spotkaniu muzułmanka. Wiemy o niej tylko, że ma dwoje dzieci i sądząc z akcentu urodziła się w Wielkiej Brytanii. (g)

Źródła: independent.co.uk oraz dailymail.co.uk