Muzułmanie: Wikipedia kłamie. Tworzymy własną

W internecie w wersji beta ruszył wielki portal społecznościowy Madina, który ma połączyć wyznawców Allaha z całego świata. Jego pomysłodawcy jednak na tym nie poprzestają. Już intensywnie pracują nad „odpowiedzią” świata islamu na Wikipedię, która – zdaniem wielu muzułmanów – przekazuje nieprawdziwe informacje o islamie – czytamy w serwisie newsru.com.

bezc2a0tytuluMuzułmańska bezpłatna encyklopedia internetowa będzie się nazywać Ilmpedia. Muzułmanie nie raz twierdzili, że niektóre artykuły z Wikipedii mają charakter antyislamski. Autorzy nowej internetowej encyklopedii mówią, że Ilmpedia będzie oferować informacje o islamie, które są zgodne z rzeczywistością. Jak na razie, Ilmpedia poszukuje osób, które redagowałby serwis. Inicjatorem przedsięwzięcia jest firma Madina Media Corp.

Jej drugi projekt, który właśnie ruszył, to portal społecznościowy Madina, który ma stworzyć platformę dla kontaktów muzułmańskiej młodzieży. Oferuje on użytkownikom, na wzór Facebooka, możliwość umieszczania na stronie filmików video i plików muzycznych, dyskutowania czy prowadzenia blogów.

Na portalu nie będzie żadnych treści, które muzułmanie mogliby uznać za obraźliwe i bluźniercze. Twórca serwisu Mustafa Patel powiedział, że Madina ma „jednoczyć wszystkich muzułmanów w sieci”.

więcej na: onet.pl