Muzułmanie prześladują chrześcijan w Danii

1
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nicolai Sennels

Pochodzący z Bliskiego Wschodu chrześcijanie są prześladowani, wyzywani, a w niektórych przypadkach doświadczają ze strony muzułmanów bezpośredniej przemocy.

1

Stacja TV2 News skontaktowała się z wieloma mieszkającymi w Danii chrześcijanami, którzy opowiedzieli jej o swoich brutalnych doświadczeniach.

Jojo jest z pochodzenia Libanką, ale urodziła się w Danii. Od ósmego roku życia mieszka w Gellerynparken (obszarze zamieszkanym głównie przez muzułmanów). Pewnego dnia, kiedy siedziała w samochodzie w Nørrebro (zdominowanej przez muzułmanów dzielnicy Kopenhagi ), siedmiu młodych mężczyzn arabskiego pochodzenia otoczyło jej samochód. Jeden z nich położył stopę na masce i gapił się na dziewczynę. „Czy myślisz, że na ciebie patrzę, głupia kurwo? Zobacz, co na sobie nosisz, dziwko” – powiedział do Jojo, która latem, podobnie jak inne duńskie kobiety, ubiera się w szorty i t-shirty.

Potem zauważył krzyż na jej szyi. „No cóż, masz na sobie krzyżyk – więc jesteś także chrześcijańską suką. Wiesz, co robimy ludziom takim jak ty? Kamieniujemy!” – krzyknął.

Policja duńska twierdzi, że nie dostaje zbyt wielu raportów w podobnych sprawach, ale obawia się, że wiele tego typu przestępstw do nich nie trafia, ponieważ ludzie nie odważają się ich zgłaszać.

TV2 News przeprowadziło również wywiad z inną kobietą, która była prześladowana ze względu na wyznawane chrześcijaństwo. Chce ona pozostać anonimowa z powodu lęku przez represjami oraz ze względu na to, że razem z synem są szykanowani w bloku. w którym mieszkają. Życie w tej okolicy jako samotna matka, nie nosząca islamskiej chusty chrześcijanka, znacznie wyróżnia ją na tle muzułmańskich rodzin.
„Mój syn nazywany jest w każdy możliwy sposób. Ja także słyszałam w swoim kierunku różne wyzwiska: niewierni, brudni chrześcijanie… Mówią mi, że powinnam być ukamieniowana na śmierć” – opowiada w wywiadzie. „Mój syn został pobity na przystanku autobusowym. Był nazywany świnią, brudnym ziemniakiem (muzułmański slang na określenie Duńczyków), oraz usłyszał, że ‘ty i twoja matka powinniście umrzeć.’”

Kobieta poskarżyła się do lokalnej spółdzielni mieszkaniowej, która odpowiedziała zaproszeniem grupy dzieci i młodzieży na spotkanie. Pewnego dnia zapukano do drzwi chrześcijanki. Przez wizjer zobaczyła niektóre z dzieci i młodych ludzi. Pomyślała, że przyszli ją przeprosić, więc otworzyła drzwi. Lecz zamiast tego, dwóch dorosłych mężczyzn wtargnęło do jej mieszkania. „Jeden nazwał mnie brudną, chrześcijańską kurwą i niewierną. Następnie pchnął mnie do mieszkania. Potrząsnął mnie i uderzył w twarz” – relacjonuje.

Zarówno Jojo, jak i kobieta irańskiego pochodzenia starają się wyprowadzić z dzielnic, w których mieszkają. „Nie mogę już żyć w Nørrebro” – mówi Jojo, która, żeby czuć się bezpieczniej postanowiła przenieść się do schroniska.

GallA, na podst. www.libertynewsonline.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze