Muzułmanie mówią stop dla imigrantów z Europy

pakistanczycy
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjscy obywatele pakistańskiego pochodzenia, zamieszkujący Luton, uważają, że Wielka Brytania stała się przeludniona. Wyrażają swoje niezadowolenie, ponieważ nieprzerwana imigracja na Wyspy stanowi coraz większą konkurencję na rynku pracy.

pakistanczycyDzieci imigrantów z byłych kolonii brytyjskich mają problemy ze znalezieniem zatrudnienia i przyczyny upatrują w przybyszach z nowych państw członkowskich Unii Europejskiej. Kiedy 1 maja 2004 roku do wspólnoty przystąpiła Polska i 9 innych państw Europy Wschodniej władze Wielkiej Brytanii otworzyły rynek pracy bez ograniczeń dla obywateli nowych państw członkowskich. Zaowocowało to falą imigracyjną, która zaczęła się osiedlać na wyspach posiadając takie same przywileje pracownicze jak brytyjscy obywatele. Problemy zaczęły się w chwili rozpoczęcia recesji ekonomicznej kiedy to sukcesywnie zaczęto redukować zatrudnienie i coraz więcej Brytyjczyków nie może znaleźć pracy.

Nadzieję na zmianę sytuacji upatruje się w nadchodzących wyborach. Partia Pracy, tradycyjnie przychylna imigrantom, chcąc pozyskać elektorat chwali się spadkiem liczby „nowoprzybyłych” w ostatnich latach (330 tyś. w 2007, 250 tyś. w 2008), ale konserwatyści przekonują, że uda im się zredukować ten wskaźnik co najmniej o połowę.

Źródło: www.onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook