„Muzułmanie jak my”? Obrońca Państwa Islamskiego w brytyjskim reality show.

BBC wyemituje dwuczęściowy reality show zwany „muzułmańskim Big Brother”, w którym wystąpi zwolennik uwięzionego kaznodziei nienawiści Anjema Choudary, który bronił Państwa Islamskiego i był członkiem zakazanego ugrupowania terrorystycznego Al Muhajiroun.

„Muzułmanie jak my” to pomysł BBC2 na „społeczny eksperyment”, w którym umieści się różnych przedstawicieli muzułmańskiego społeczeństwa we wspólnym domu. Program ma pokazać co znaczy być muzułmaninem w nowoczesnej Wielkiej Brytanii.

Jednym z domowników będzie były bokser zawodowy, skazany za oszustwa sympatyk terroryzmu Anthony Small, znany jako Abdul-Haqq. Small był aresztowany w 2014 roku pod zarzutem próby udania się do Syrii, by dołączyć do dżihadystów ISIS. Wcześniej w internecie zamieszczał materiały broniące ugrupowania terrorystycznego, w których egzekucję amerykańskiego dziennikarza uważał za uzasadniony odwet. Przeczył też masakrowaniu Jazydów przez Państwo Islamskie. Udzielał się też w rozwiązanej z powodu zarzutów o terroryzm grupie Al Muhajiroun prowadzonej przez radykalnego islamskiego kaznodzieję Anjema Choudary.

Inni mieszkańcy domu to liberalni muzułmanie, modelka, komik i homoseksualista.

Producent broni udziału radykała w telewizyjnym show twierdząc, że reprezentuje on poglądy części brytyjskich muzułmanów. (j)

Od redakcji: W świetle ostatnich raportów rozumiemy decyzję producenta, by jednak show zasłużyło na miano „reality” uważamy, że zdecydowanie więcej powinno być postaci o poglądach zbliżonych do Abdula Haqq.

źródło: Breitbart