Muzułmanie bojkotują ewolucję… na uczelniach medycznych

evolution
| 23 komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjscy studenci medycyny wyznający islam wychodzą z wykładów na temat ewolucji twierdząc, że sprzeczna jest ona z ideą kreacjonizmu ustanowioną przez Koran.

Zaniepokojeni są profesorowie University College of London. Coraz większa liczba studentów biologii, powołując się na konflikt sumienia, bojkotuje teorię Darwina, która jest ważną częścią ich wykształcenia.

Podobnie jak fundamentalistyczni chrześcijanie, muzułmańscy przeciwnicy darwinizmu, twierdzą, że Allach stworzył świat, ludzi i wszystkie znane gatunki w jednym akcie stworzenia.

Emerytowany profesor genetyki człowieka, Steve Jones, zaniepokojony jest nasilaniem się tego rodzaju zachowań: „Miałem jedną czy dwie dość ostre dyskusje, przed laty, ze studentami należącymi do fundamentalistycznych kościołów chrześcijańskich; teraz w większości jest to podejście islamskie. Muzułmanie nie przychodzą na wykłady lub skarżą się na ich treść, wysyłają notatki lub emaile, że nie powinni uczyć się takich rzeczy”.

Wcześniej w tym roku imam meczetu w Leyton, Usama Hasan, otrzymał groźby śmierci za sugerowanie, że islam i darwinizm mogą być spójne.

Popularność kreacjonizmu wśród muzułmanów wiąże się z aktywnością tureckiego autora Haruna Yahya, który wiąże darwinizm z nazizmem oraz dystrybuuje wiele swoich książek w islamskich księgarniach na terenie Wielkiej Brytanii. Wielu muzułmańskich mówców regularnie odbywa tournée po brytyjskich miastach, propagując poglądy Yahya.

Oprac. AX
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2066795/Muslim-students-walking-lectures-Darwinism-clashes-Koran.html

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook