Muzułmanie biją Żydów w Unii

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Antysemityzm nasila się na Zachodzie, a na Wschodzie słabnie

Nie ma dnia, by w Europie Zachodniej nie dochodziło do antysemickich wybryków. Wandale demolują cmentarze, niszczą synagogi, a nawet atakują na ulicach Żydów. Jak wynika z opublikowanego właśnie – zamówionego przez Bundestag – raportu grupy ekspertów, niechęć do Żydów w Niemczech zaczyna przybierać „poważne rozmiary”.

Specjaliści ostrzegają, że co piąty Niemiec jest jawnym bądź ukrytym antysemitą. Niechętne Żydom grupy swoje treści rozpowszechniają na ogół za pośrednictwem Internetu. Niechęć do Żydów króluje na stadionach piłkarskich, gdzie kibiców drużyn przeciwników wyzywa się od Żydów.

Arabscy sprawcy

Jak wynika ze statystyk ostatniego dziesięciolecia, każdego dnia notuje się w Niemczech przeciętnie od czterech do pięciu przestępstw o podłożu antysemickim. Jest ich jednak zapewne więcej, bo spora część wymyka się statystykom. Widok samochodów policyjnych przed synagogami czy żydowskimi instytucjami jest w Niemczech na porządku dziennym.

Jak jednak podkreślają eksperci Bundestagu, antysemityzm występuje silnie również w innych krajach Europy. We Włoszech, Wielkiej Brytanii, Holandii i Francji. Także Węgry i Polska mają być niewolne od tego zjawiska. Żydowscy działacze z Europy podkreślają jednak, że stereotypowy podział na antysemicką Europę Wschodnią i filosemicką Europę Zachodnią to nieporozumienie.

– Mamy obecnie do czynienia ze zjawiskiem, które zaskakuje wiele osób. Antysemityzm narasta w starych krajach Unii, a w nowych, na czele z Polską, zdecydowanie maleje – powiedział „Rz” sekretarz generalny Europejskiego Kongresu Żydów (EJC) Serge Cwajgenbaum. – To między innymi skutek tak zwanego nowego antysemityzmu. Zjawiska, którego źródłem jest niechęć do Izraela – dodał.

Według Cwajgenbauma duża część antysemickich wybryków jest sprawką imigrantów z krajów muzułmańskich, których na Zachodzie jest znacznie więcej niż na Wschodzie. A także radykalnych lewicowych grup propalestyńskich, które w ten sposób „walczą z syjonizmem”.

– Nie oznacza to oczywiście, że tradycyjny antysemityzm całkowicie zamarł. Nadal występuje w Europie – powiedział szef EJC.

więcej na rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze