Muzułmanie atakują autorkę “Londonistanu”

"Londonistan" książka autorstwa Melanie Philliphs
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Krytyczny artykuł znawczyni tematu Melanie Philips o zachodnim milczeniu na temat morderstwa popełnionego na Żydach spowodował wniesienie oskarżenia na policję przez ugrupowania brytyjskich muzułmanów.

W artykule, który pojawił się na łamach gazety The Spectator po masakrze na rodzinie Fogel w Itamar, Philllips napisała: „Jak można było przypuszczać, moralna deprawacja Arabów odnajduje swe groteskowe echo w moralnym bankructwie brytyjskich i amerykańskich „liberalnych” mediów, poprzez chorą formę kanapowego barbarzyństwa.”

Phillips ostro skrytykowała New York Times za fragment w którym obwinia on Izrael za „turbulencje wobec i tak już chwiejnych pokojowych wysiłków”, kiedy po masakrze w Itamar państwo to zdecydowało się zbudować 500 domów w Judei i Samarii.

"Londonistan" książka autorstwa Melanie Philliphs
"Londonistan" książka autorstwa Melanie Philliphs

“Więc dla New York Timesa to nie popełniona przez Arabów masakra na żydowskiej rodzinie zagroziła  “perspektywom pokoju” – ponieważ Żydzi nigdy nie zaufają jakimkolwiek umowom z dzikusami tego pokroju – lecz zamiast tego, to izraelska polityka budowania większej liczby domów na ziemi, której są prawnymi i moralnymi właścicielami, jest odpowiedzialna za chwiejność pokoju. Pomieszane to i chore”, pisze Phillips.

The Guardian i Independent stwierdziły, że policja rozpoczęła dochodzenie przeciwko The Spectator w związku z artykułem, ale Fraser Nelson z „The Spectator”  zaprzeczył temu. Dwie muzułmańskie grupy interesu wniosły oskarżenie do Prasowej Komisji Zażaleń i na policję w Bedfordshire, jak podał Nelson, ale sprawa nie posunęła się dalej.

Artykuł na stronie internetowej Commentary Magazine zacytował Nelsona, ale cynicznie zauważył, że nawet jeśli policja nie podjęła dochodzenia, osoby, które wniosły oskarżenie dostały to, czego chciały. „Dzięki uległości brytyjskich mediów, [musułmańskie] grupy interesu już odniosły sukces, przedstawiając całkowicie nieszkodliwy artykuł w The Spectator jako islamofobiczny.”(p)

Źródło: israelnationalnews.com

Tłumazenie: JK

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze