MSZ przekazało na pomoc dla Libii 1,5 mln zł

Radosław Sikorski
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

MSZ przeznaczyło na pomoc humanitarną dla Libii 1,5 mln złotych – poinformował resort na stronie internetowej. Pieniądze te zostaną przeznaczone na pomoc żywnościową, medyczną i ochronę ludności cywilnej.

– Ministerstwo Spraw Zagranicznych, mocą zarządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 kwietnia 2011 r., otrzymało z rezerwy budżetowej dodatkowe środki finansowe w wysokości 1,5 mln złotych, przeznaczone na pomoc humanitarną dla Libii – czytamy na stronie internetowej MSZ.

Resort podkreśla, że dzięki przyznanym środkom znacząco wzrośnie nasze zaangażowanie w działania humanitarne na rzecz ludności cywilnej cierpiącej wskutek represji reżimu Muammara Kadafiego.

Radosław Sikorski
Radosław Sikorski

Ministerstwo zwraca uwagę, że Polska aktywnie wspierała działania humanitarne na rzecz osób opuszczających Libię od początku konfliktu, na pograniczu libijsko-tunezyjskim i libijsko-egipskim. Jako przykład podaje m.in. wpłatę na początku marca 100 tys. dolarów na rzecz Biura Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze