MSZ: Polska z zadowoleniem wita powstanie 193. państwa na świecie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Polska z ogromnym zadowoleniem wita powstanie na kontynencie afrykańskim nowego, suwerennego państwa Republiki Sudanu Południowego – głosi oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

O północy z piątku na sobotę (23. czasu polskiego) Republika Południowego Sudanu (RPS) ogłosiła niepodległość – sześć miesięcy po referendum, w którym mieszkańcy południa kraju zagłosowali za oderwaniem się od północy. Referendum było wynikiem porozumień pokojowych, które zakończyły wieloletni konflikt między północą i południem Sudanu. RPS jest 193. państwem świata.

MSZ w swym oświadczeniu podkreśliło, że społeczeństwo polskie niezmiennie popierało aspiracje wolnościowe Południowych Sudańczyków. „Dzielimy z mieszkańcami tego kraju radość i entuzjazm z okazji proklamacji niepodległości” – napisał resort spraw zagranicznych. Dodał, że „w tej historycznej chwili” Polska przyłącza się do gratulacji innych krajów Unii Europejskiej i życzy młodemu państwu oraz jego obywatelom wiele sukcesów.

„Mamy nadzieję, że nowo powstałe państwo będzie aktywnym i konstruktywnym członkiem społeczności międzynarodowej, promotorem pokoju i bezpieczeństwa na świecie, praw człowieka i wartości demokratycznych” – zaznaczył MSZ.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze