MSZ Algierii: Pobyt rodziny Kadafiego tylko ze względów humanitarnych

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rzecznik nie sprecyzował, gdzie w Algierii przebywają członkowie rodziny Kadafiego. Nie odpowiedział też na żądanie NRL, domagającej się ich powrotu do Libii, aby mogli tam zostać osądzeni.

Algieria, która przestrzega „ścisłej neutralności” w konflikcie toczącym się w sąsiedniej Libii, nie uznała dotychczas NRL. Niektórzy powstańcy oskarżali wcześniej władze w Algierze o wspieranie libijskiego dyktatora.

Na poniedziałkową informację algierskiego MSZ o przyjeździe rodziny Kadafiego członek NRL Mohammed al-Allażi oświadczył AFP: „Zażądamy, by Algieria ich wydała” Libii.

Rzecznik powstańczych władz Mahmud Szammam powiedział w poniedziałek wieczorem, że NRL została poinformowana przez Algier o przybyciu rodziny Kadafiego. – Algieria mówiła, że udzieliła im prawa wjazdu, aby mogli się udać do kraju trzeciego; tego nie możemy potwierdzić, ale (algierskie władze) podały, że przyjęto ich ze względów humanitarnych – powiedział Szammam.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze