Mottaki: Iran potrzebuje 15 elektrowni atomowych

iranska-instalacja-nuklearna
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Iran potrzebuje do 15 elektrowni atomowych, aby produkować energię elektryczną – powiedział minister spraw zagranicznych tego kraju Manuszechr Mottaki, podkreślając determinację Teheranu w sprawie programu nuklearnego.
iranska-instalacja-nuklearna
– Potrzebujemy 10-15 elektrowni do produkcji energii – oznajmił Mottaki na konferencji w Bahrajnie. Obecnie w Iranie powstaje jedna elektrownia, którą budują Rosjanie.

Zachód obawia się, że przedstawiany przez Irańczyków program nuklearny jako pokojowy, faktycznie ma na celu budowę broni atomowej. W piątek na szczycie Unii Europejskiej wyrażono zaniepokojenie brakiem jasnych intencji Teheranu co do jego programu nuklearnego i ostrzeżono go przed nowymi sankcjami, jeśli będzie odmawiać powrotu do negocjacji.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) zaproponowała Iranowi wymianę nisko wzbogacanego uranu na paliwo nuklearne do jego reaktora badawczego.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze