Mocne słowa Putina: nie możecie go zabić

Putin
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Premier Rosji Władimir Putin ostro skrytykował dzisiaj zachodnie siły za działania w Libii podkreślając, że koalicja nie ma mandatu do zabicia Muammara Kadafiego.

Przebywający z wizytą w Danii premier Rosji powiedział na konferencji prasowej w Kopenhadze, że nikt nie dawał przywódcom innych państw prawa do wykonania wyroku – przy czym bez procesu – na Kadafim.

– Powinniśmy działać w ramach prawa międzynarodowego, świadomi odpowiedzialności i w trosce o cywilów – powiedział Putin krytykując, jak się wyraził, tzw. cywilizowaną społeczność, która niszczy infrastrukturę Libii i za sprawą działań której ginie ludność cywilna. Putin wyraził przypuszczenie, że interwencja w Libii jest podyktowana tym, że kraj ten ma wielkie zasoby ropy.

Putina zapytano na konferencji prasowej w Kopenhadze, dlaczego nazwał operację przeciwko Kadafiemu wyprawą krzyżową.

PutinPutin powiedział w marcu, że rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ dotycząca Libii przypomina „średniowieczne wezwania do wypraw krzyżowych, za co został upomniany przez prezydenta Miedwiediewa. Rzecznik Putina wyjaśniał później, że uwagi premiera Rosji na temat rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczącej Libii były jego prywatną opinią.

Zdecydowanie i ostro Putin odniósł się we wtorek do pytania o reakcję na rady zachodnich mediów, by nie kandydował w wyborach prezydenckich w roku 2012.

– Przyszli kandydaci na prezydenta Federacji Rosyjskiej nie potrzebują wsparcia z zagranicy. Przyszłym kandydatom na prezydenta Rosji jest niezbędne wsparcie narodu rosyjskiego – odpowiedział Putin na pytanie duńskiego dziennikarza. Poprosił on rosyjskiego premiera, by ustosunkował się do sugestii brytyjskiego dziennika „Financial Times”, który niedawno napisał, że Putin zamiast kandydować w przyszłorocznych wyborach powinien zapewnić polityczne wsparcie „swojemu młodszemu protegowanemu”, Dmitrijowi Miedwiediewowi, aby ten stał się faktycznie silnym przywódcą reformującym kraj.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze