Miss Birmy zdetronizowana za krytykę terroryzmu

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Miss Birmy została pozbawiona tytułu, ponieważ nazwała muzułmanów Rohingya z prowincji Rakhine „zwiastunami terroru i przemocy” i oskarżyła o „działania na miarę kalifatu”.

Shwe Eain Si (19), zdobywczyni tytułu Miss Birmy umieściła niedawno na Facebooku filmik na temat Armii Zbawienia Arakan Rohingya (ARSA) i napisała, że chciałaby, żeby dzięki jej sławie „prawda wyszła na jaw”.

Wypowiadając się po angielsku Eain Si stwierdziła, że ARSA, którą władze Birmy uważają za organizację terrorystyczną „odgrywa rolę ofiary”, a ostatnie zamieszki były „grubą przesadą”.

Organizatorzy konkursu piękności stwierdzili, że modelka „nie zachowuje się jak wzór do naśladowania” i odebrali jej koronę za naruszenie zapisów umowy. Młoda miss nie zgadza się z tą decyzją . Na Facebooku ogłosiła, że „żadne z oskarżeń nie było wystarczającym powodem do detronizacji”.

W najnowszych postach Eain Si oskarżyła bojówkarzy Rohingya o prowadzenie „kampanii medialnej”. Migawki piękności wypowiadającej się przed kamerą przerywane były wizerunkami ludzi z umazanymi krwią twarzami, nagimch dzieci i zdjęciami z nagrań opublikowanych przez grupy bojówkarzy ARSA.

Borsuk na podst.: https://creepingsharia.wordpress.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook