Minister finansów ustąpił ze stanowiska

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Minister finansów Egiptu Hazim Abd el-Aziz Mohammed el-Biblawi ustąpił ze stanowiska – poinformował jego doradca. Biblawi odchodzi na znak protestu przeciwko niezdolności rządu do opanowania zamieszek, w których w niedzielę zginęło 25 osób.

Państwowa telewizja egipska informując o odejściu Biblawiego z rządu, nie podała przyczyn jego podania się do dymisji.

Według doradcy ministra, Biblawi podając się do dymisji zaznaczył, że nie „nie może pracować w takich warunkach”, kiedy rząd nie jest zdolny do opanowania w odpowiedni sposób protestów.
W niedzielę w Kairze podczas demonstracji egipskich Koptów, protestujących przeciwko niedawnemu atakowi na jeden z kościołów, doszło do zamieszek, największych i najtragiczniejszych w skutkach od czasu obalenia w lutym prezydenta Hosniego Mubaraka.
Starcia z siłami bezpieczeństwa i muzułmańskimi radykałami zaczęły się w chwili, gdy tysiące Koptów, którzy domagali się położenia kresu prześladowaniom religijnym w Egipcie, dotarły pod gmach telewizji w Kairze.

Egipska telewizja twierdzi, że zamieszki sprowokowali demonstranci, którzy zaczęli strzelać do żołnierzy, a także obrzucać ich kamieniami. Podpalali także samochody. Według uczestników manifestacji wojsko pierwsze otworzyło ogień, gdy tylko demonstranci dotarli przed budynek telewizji.
Z relacji wielu świadków wynika, że w tłum demonstrantów wjechały dwa pojazdy opancerzone egipskiej armii, powodując śmierć wielu uczestników protestu.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze