Miesiąc muzułmańskich prześladowań chrześcijan – sierpień 2012

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Raymond Ibrahim

7 październik 2012

http://www.meforum.org/3352/muslim-persecution-of-christians-august-2012

Choć wielu ludzi jest regularnie prześladowanych przez islamskie prawo o bluźnierstwie, jedna szczególna sprawa dostała się w sierpniu na nagłówki gazet: w Pakistanie 14 letnia chrześcijanka, Rimsza Masih, została aresztowana z oskarżenia o spalenie Koranu. Szalejący muzułmanie niszczyli domy i kościoły chrześcijan, targali Biblie i niszczyli krzyże, wzywając do wymierzenia jej kary śmierci. Ponieważ ta historia dostała się do międzynarodowych mediów, powszechne międzynarodowe potępienie zmusiło pakistańskie władze do uwolnienia jej ostatnio, nie dlatego, że usunięto prawo o bluźnierstwie, ale dlatego, że znaleziono furtkę w postaci upośledzenia dziewczynki. Islamskie prawo nie pozwala na karanie za bluźnierstwo upośledzonych, bezprecedensowo wystawiając na pośmiewisko duchowego, który ją wrobił.

Ponieważ to zdarzenie wzbudziło powszechne rozruchy przeciwko pakistańskim chrześcijanom i niszczenie ich własności, tysiące opuściło swoje domy i zostało wywłaszczonych. Chrześcijanie z sąsiedztwa Rimszy, w tym kobiety i dzieci, w obawie przed zemstą muzułmanów uciekli do lasu, a inni zostali eksmitowani przez właścicieli domów. Kilku chrześcijan śpiących na ziemi kilka mil od budynków rządu pakistańskiego zdecydowało się na zbudowanie w tym miejscu kościoła i tam zamieszkanie na stałe. „Tu jest ziemia niczyja, niczyj dom. Pozwólcie nam tu bezpiecznie mieszkać”, powiedział jeden z nich. „Oczyściliśmy to miejsce własnymi rękami, położyliśmy pierwszy fundament małego kościoła tutaj. Choć jest to tylko szkielet z trzech gałęzi , jest to święty dom Boga, powinno to być uszanowane” – dodał inny.

Podzielone tematycznie muzułmańskie prześladowania chrześcijan na świecie z czerwca 2012 roku, obejmują (lecz nie są ograniczone do) następujące przypadki, wymienione w kolejności alfabetycznej według krajów, niekoniecznie według stopnia okrucieństwa.

Zabójstwa dżihadu i przesiedlenia chrześcijan

Irak: To co Carl Moeller, prezydent Open Doors, określił jako „religiobójstwo” trwa nieustannie nadal w kraju, który został wyzwolony przez amerykańskie siły zbrojne dekadę temu: ”Chrześcijanie w miastach takich jak Bagdad i Mosul znajdują się w kleszczach terroryzmu. Uciekają tłumnie. Dziś [16 sierpnia] przekazano, że tym kraju 20 osób zostało zabitych w wyniku wybuchów i strzelanin”. Przed strąceniem Saddama Husseina w Mossulu mieszkało około 75.000 chrześcijan, lecz obecnie ta liczba spadła do 25.000. Domy chrześcijan są podpalana, podkładane są bomby pod ich samochody, rodziny otrzymują listy z pogróżkami, aby opuścili Iran, albo zostaną porwani bądź zabici.

Wybrzeże Kości Słoniowej: W ramach wojny cywilnej muzułmańscy rebelianci zmasakrowali setki i wysiedlili dziesiątki tysięcy zwolenników Laurenta Gbagbo, Od tego napadu, gdy ich domy zostały przejęte przez buntowników, około 5000 osób, głównie chrześcijan, etnicznych Guere, zostało zmuszonych do ucieczki w niestrzeżony i nieprzyjazny busz, lub do katolickiej misji w Deukoue. Tamtejszy kapłan mówi, że „tłum rozwścieczonej młodzieży” groził misji.

Mali: Około 200.000 chrześcijan uciekło do Algerii i na Mauretanię, gdzie szukają bezpiecznego miejsca przez islamskimi terrorystami powiązanymi z Alkaidą, która staje się coraz bardziej aktywna w północnych regionach tego kraju.

Nigeria: Islamska organizacja terrorystyczna Boko Haram [co znaczy: Zachodnia Cywilizacja jest Grzechem] nadal kontynuuje swój dżihad, aby oczyścić północna Nigerię ze wszystkich chrześcijan. W jednym przypadku, zastrzelony został 57 letni ewangelista z kościoła zielonoświątkowego. Gdy wcześniej grożono mu, powiedział: „Wszystko zostawiam w rękach Boga”.

Syria: Około 12.000 ludzi zostało zablokowanych przez antyrządowe siły w głównie chrześcijańskim mieście Rableh. Zabili kilka osób próbujących ucieczki, nie dopuścili do miasta żywności i wsparcia medycznego. Rządowe siły prawdopodobnie przepędziły opozycję do 24 sierpnia. Chrześcijanie otrzymali również ultimatum, zmuszające ich do opuszczenie sąsiednich miast Qusayr i Homs, które zostały już niemal całkowicie oczyszczone z niegdyś 50 000-60 000 populacji chrześcijan. Głównie chrześcijańska cześć Aleppo została dotknięta wcześniej w tym miesiącu ciężkimi walkami. W chrześcijańskiej dzielnicy Damaszku, Jaramata, w czasie „tłum wiernych, rodzin, starszych ludzi, kobiety i dzieci, zmierzali do cmentarza, aby pochować dwóch młodych ludzi, którzy zmarli poprzedniego dnia, 27 sierpnia, również ofiary antyrządowych rebeliantów, zdetonowana została samochodowa bomba. Dwanaście osób zmarło (inne źródła podają 27) w tym pięcioro dzieci, a rannych zostało ponad 50”. Dalej „Całą rodzinę armeńskich chrześcijan znaleziono z odciętymi głowami”

Ataki na kościoły

Azerbejdżan: Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję o zamknięciu kościoła pn.: Greater Grace Church, „to pierwsza religijna społeczność, która ma być zlikwidowana przez sąd odkąd wprowadzone zostało nowe twarde religijne prawo w 2009 roku”. Ten kościół, zarejestrowany od 1993 roku, był miejscem zgromadzeń chrześcijan przez ponad 20 lat a licząc sobie prawie 500 członków był jednym z największych protestanckich kościołów w kraju.

Więcej na: poznajpana.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook