Miesiąc muzułmańskich prześladowań chrześcijan – marzec 2012

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Raymond Ibrahim

25 kwietnia 2012

W muzułmańskim świecie szaleje wojna z chrześcijaństwem i jego wyznawcami. W samymmarcu najwyższy islamski autorytet ds. prawa w Arabii Saudyjskiej ogłosił, że kościoły w tym regionie muszą zostać zniszczone; dżihadyści z Nigerii stwierdzili, że oni „zamierzają podjąć nowe działania, aby wzbudzić strach w chrześcijanach żyjących w mocy islamu, porywając ich kobiety”; amerykańscy nauczyciele na Bliskim Wschodzi zostali zamordowani za mówienie o chrześcijaństwie; kościoły były zamykane, bombardowane a zakonnice sterroryzowane przez tłum muzułmanów machających nożami. Chrześcijanie nadal są atakowani, aresztowani, więzieni i zabijani za rzekome „bluźnienie” prorokowi Mahometowi; byli muzułmanie nadal są atakowani, aresztowani, więzieni i zabijani za nawrócenie się na chrześcijaństwo.

Aby zrozumieć dlaczego te wszystkie prześladowania są praktycznie nieznane na zachodzi, należy wziąć pod uwagę dobrze udokumentowane uprzedzenia mainstreamowych mediów: w samym tylko marcu, New York Times umieścił jadowitą antykatolicką reklamę, lecz odmówił opublikowania niemal identycznej reklamy skierowanej na islam; BBC przyznało, że będzie szydzić z Jezusa, lecz nie z Mahometa; ujawniono fakt, że amerykańskie sitkomy biją w chrześcijaństwo, nigdy zaś w islam.

Czy więc dziwne jest to, że te same media ignorują bądź a najlepszym wypadku wybielają nieustanne prześladowania chrześcijan żyjących pod islamem? Ukazanie tych okrutnych prawd byłoby podkopaniem ich sposobu opowiadania o islamie, jako o „religii pokoju”.

Skategoryzowane tematycznie, pozostała porcja muzułmańskich październikowych prześladowań chrześcijan na świecie, obejmuje (lecz nie jest ograniczona do) następujących wypadków, wymienione w kolejności alfabetycznej według krajów, niekoniecznie według stopnia okrucieństwa.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Apostazja, bluźnierstwo i prozelityzm: śmierć i więzienie

Egipt: Chrześcijanin został oskarżony o obrażania proroka Mahometa i skazany na sześć lat więzienia. Pomimo że „zniesławienie religii” jest zgodnie z egipskim prawem wykroczeniem, karanym więzieniem w zakresie od jednego miesiąca do 3 lat, sędzia podwoił karę, aby przypodobać się muzułmanom, w tym 2.500 tłumowi, którzy sterroryzowali sąd, domagając się śmierci dla tego chrześcijanina. Została ustanowiona organizacja, której celem jest działanie „przeciwko chrystianizacji”, „specjalizująca się w sprzeciwianiu się chrześcijaństwu„, aby muzułmanie nie byli „rzucani pod stopy Krzyża”. Jak informuje instruktor: „Za powstaniem kursu stoją wznawiane na uniwersytecie w Aswan próby nawracania muzułmanów na chrześcijaństwo i podburzania ich błędnymi informacjami”.

Indie: Młoda kobieta została zaatakowana i skopana przed jej domem za to, „że śmiała dziękować za uzdrowienie w imieniu Chrystusa” w wiosce, w której przeważają muzułmanie: „jej rodzice pomogli muzułmańskich ekstremistom zbić ja prawie do utraty świadomości„. W pewnej wiosce, gdzie „muzułmanie z twardej linii grozili śmiercią 25 rodzinom, które okazały zainteresowanie Chrystusem, zostało tylko 5 przestraszonych chrześcijańskich rodzin”, zaatakowana została pewna kobieta, wracająca z kościoła. Została nazwana ‘poganką’ i wieloma innym obraźliwymi słowami”. Tłum niepokoił i straszył chrześcijankę, która dała się ‘zwabić’ do nawrócenia na chrześcijaństwo.

Iran: W niebywałym uderzeniu na skoncentrowany obszar władze aresztowały ponad 12 nawróconych na chrześcijaństwa mieszkających w Isfahan, trzecim co do wielkości mieście w kraju, co uważane jest za taktyczny krok, mający na celu zniechęcenie muzułmanów do uczestnictwa w oficjalnych kościołach. Wśród ostatnich znanych nawróconych na chrześcijaństwo zatrzymanych w Isfaha jest mężczyzna, który został prawdopodobnie zabrany do aresztu 2 marca, gdy wracał do domu z pracy: „Bezpieka najechała jego dom i aresztowała go bez wyjaśnienia”.

Irak: Amerykański nauczyciel został zastrzelony przez 18 letniego studenta na terenie prywatnej uczelni chrześcijańskiej. Był „oddanych chrześcijaninem, którzy często chwalił chrześcijaństwo i modlił się w klasie, a jego przyjaciel z Waszyngtonu powiedział, że to jego ewangeliczne przekonania zmotywowały go do uczenia w Iraku”. Jak przekazują studenci: „Ręce pana Jeremiasza były ciągle złączone w modlitwie, gdy upadł”. Inni mówią, że poprzedniego dnia „wybuchła gorąca dyskusja, w czasie której ten student groził, że zabije nauczyciela z powodu konfliktu religijnych poglądów”. W wywiadzie udzielonym przez ojca tego ucznia potępił on chrześcijańskich ewangelistów, przedstawiając ich jako „bardziej niebezpiecznych niż al-Kaida”.

Malezja: Po najeździe religijnej policji na zorganizowane przez kościół metodystów wydarzenie (z „obawy, że nawracani są muzułmanie”), muzułmańscy urzędnicy przeprowadzili seminarium pod nazwą: „Wzmacnianie wiary, niebezpieczeństwa liberalizmu i pluralizmu oraz zagrożenia chrześcijaństwa dla muzułmanów”. W związku z krytyką tej nazwy, prawnik stwierdził, że odniesienia do chrześcijaństwa zostaną usunięte, lecz nie wpłynie to na przebieg seminarium: „To seminarium jest częścią prawa muzułman do obrony wiary jej wyznawców przed tym, co mogłoby prowadzić do apostazji. Taka jest nasza odpowiedzialność”.

Więcej na: poznajpana.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook