Miesiąc muzułmańskich prześladowań chrześcijan – maj 2012

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Raymond Ibrahim

W przeciwieństwie do krajów takich jak Arabia Saudyjska, które wyeliminowały chrześcijaństwo niemal całkowicie, w muzułmańskich krajach, w których żyją znaczne chrześcijańskie mniejszości, prześladowania były liczne.

W Egipcie, gdzie chrześcijanie są otwarcie dyskryminowani w sądach, aż do tego stopnia, że nie którzy oskarżyli nowego prezydenta kraju, że ogłosił, że on „ ponownie podbije Egipt dla islamu i zmusi wszystkich chrześcijan do nawrócenia na islam”; w Indonezji, gdzie muzułmanie rzucali w czasie nabożeństwa workami z moczem na chrześcijan; w Kaszmirze i Zanzibarze, gdzie kościoły zostały spalone; w Mali gdzie wyplenia się chrześcijaństwo.

W innych krajach Afryki, jak Nigeria, Somalia, Kenia, Sudan, Wybrzeże Kości Słoniowej, wszędzie, gdzie islam spotyka się z chrześcijaństwem, chrześcijanie są zabijani, ścinani, a nawet krzyżowani.

Podzielone tematycznie muzułmańskie prześladowania chrześcijan na świecie z maja 2012 roku, obejmują (lecz nie są ograniczone do) następujące przypadki, wymienione w kolejności alfabetycznej według krajów, niekoniecznie według stopnia okrucieństwa. Uwaga: Ponieważ Pakistan zajmuje lwią cześć tych prześladowań chrześcijan z maja, został umieszczony w osobnej sekcji, a relacja obejmuje całą ich gamę, od apostazji i bluźnierstwa do gwałtu i przymusowych nawróceń.

Ataki na kościoły

Indonezja – zarejestrowano kilka różnych ataków na kościoły:

Tłum około 600 muzułmanów rzucał worki z moczem, kamienie i zepsute jajka na zgromadzenie protestanckiego kościoła, na początku nabożeństwa Wniebowstąpienia Pańskiego, równocześnie wykrzykując przekleństwa i strasząc śmiercią pastora. Nikt nie został zatrzymany. Kościół złożył prośbę o zgodę na budowę kaplicy pięć lat temu. Naciskana przez muzułmanów lokalna administracja nakazała zamknięcie w grudniu 2009, pomimo tego, że Sąd Najwyższy odrzucił tą decyzję, stwierdzając, że kościół ma zgodę. Mimo wszystko lokalni muzułmanie i urzędnicy domagają się zamknięcia kościoła.

Idąc za protestami „grup twardej linii w tym Islamskiego Frontu Obrony” zostało zapieczętowanych przez urzędników niemal 20 chrześcijańskich kaplic pod pozorem „braku zgody”. Władze dodały, że tylko jeden kościół może być zbudowany na tym obszarze, gdzie mieszka 20.000 chrześcijan.

Muzułmański burmistrz, które nielegalnie zapieczętował oblegany kościół GKI Yasmin, zmuszając członków do odbywania nabożeństw na ulicach, zgodził się ostatnio na ponowne otwarcie, lecz wyłącznie wtedy, jeśli naprzeciwko zostanie zbudowany meczet, który ma zapewniać poprawność działania kościoła. Oprócz sprzeciwu burmistrza „kościół spotkał się z wrogością lokalnych muzułmanów, którzy zbierali się przed nim, blokowali dostęp z ulicy, gdzie kościół stoi i przeszkadzali w nabożeństwa prowadzonych na zewnątrz. Nie jest prawdopodobne, aby nagle uznali chrześcijan”.

Francja: Przed rozpoczęciem mszy „czterech młodzieńców w wieku 14-18 lat, wpadło do Kościoła św. Józefa „rzucając w 150 wiernych obecnych na nabożeństwie pełne gaście drobnych kamyczków ”. Zostali wygonieni, choć „parafianie, z których wielu jest starszym wieku, byli bardzo zaskoczeni tym obraźliwym zachowaniem młodych ludzi pochodzących z Płn. Afryki”.

Kaszmir: Katolicki kościół zbudowany niemal w całości z drewna został częściowo zniszczony przez ogień podłożony przez nieznanego sprawcę. „Nie jest to odosobniony wypadek”. – powiedział prezydent Rady Naczelnej Indiańskich Chrześcijan. Mamy też historię „prześladowania” pastora, który ochrzcił muzułmanów. „Przy pomocy tych działań muzułmańska społeczność stara się zastraszyć chrześcijańską mniejszość”.

Kuwejt: Dwa miesiące po tym, jak saudyjski wielki mufti, w odpowiedzi na pytanie o ty czy kościoły mogą istnieć w Kuwejcie, ogłosił, że wszystkie regionalne kościoły muszą zostać zniszczone, zaatakowano kościoły gromadzące się w prywatnych domach jednorodzinnych/rezydencjach służących obcokrajowcom z zachodu. Jedno zgromadzenie zostało wyrzucone bez wyjaśnienia „z prywatnej willi używanej do prowadzenia nabożeństw przez ostatnie 7 lat”, inny kościół w willi otrzymał nakaz „płacenia co miesiąc horrendalnej opłaty za korzystanie z obiektu, który wynajmowali… podobno przywódcy kościoła zdecydowali się nie spierać i wyprowadzić kościół z tego miejsca”.

Zanzibar: setki muzułmanów dokonało podpalenia dwóch kościołów po czym starło się z policją podczas protestów przeciwko aresztowaniu członka seniora islamskiego ruchu znanego jako Association for Islamic Mobilization and Propagation ( dosł.: Stowarzyszenie na rzecz islamskiej mobilizacji i głoszenia). Później, grupa wydała oświadczenie odrzucające jakikolwiek udział w uczynieniu czegoś złego.

Więcej na: poznajpana.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook