Miesiąc muzułmańskich prześladowań chrześcijan kwiecień 2012

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

„Ci chrześcijanie biegali we wszystkich kierunkach ratując życie, w tym i dzieci, które krzyczałyprzestraszone”. Jeden muzułmanin nawet „machał sierpem, goniąc wielu, ciskając wszelkiego rodzaju obelgami i starając się ich zabić… a 500 muzułmanów z radością obserwowało jak ci ekstremiści ścigali i dręczyli chrześcijan przez 90 minut”.

Biorąc pod uwagę fakt, że Wielkanoc jest jednym z największych chrześcijańskich świąt, przypadającym na kwiecień, widzimy, że prześladowania chrześcijan żyjących w muzułmańskich krajach, w zeszłym miesiącu, zaczynając od zwykłej przemocy do opresyjnych praw, szalały: w Nigerii, gdzie dżihadyści starają się wyczyścić wszelkie ślady chrześcijaństwa, pod kościołem zdetonowano ładunek wybuchowy w czasie Wielkanocnej Niedzieli, zabijając ponad 50 uczestników; w Turcji, pastor został pobity przez muzułmanów zaraz po nabożeństwie wielkanocnym i grożono mu śmiercią jeśli nie nawróci się na islam; w Iranie Wielkanocna Niedziela była świadkiem rozpraw przeciwko 12 chrześcijan jako „apostatów”.

Prześladowania chrześcijan dotarły do tych regionów, które dotąd tego nie doświadczały, jak to miało miejsce w Nigerii, gdzie muzułmańscy wojskowi wpadli w amok w Timbuktu, Mali, ścinając głowę chrześcijańskiego przywódcy i strasząc innych chrześcijan podobnym potraktowaniem. Prawo szariatu zostało wymuszone, kościoły zniszczone, a chrześcijanie masowo opuszczają Timbuktu.

Skategoryzowana tematycznie, pozostała porcja muzułmańskich kwietniowych prześladowań chrześcijan na świecie, obejmuje (lecz nie ogranicza się do nich) następujące wypadki, wymienione w kolejności alfabetycznej według krajów, niekoniecznie według stopnia okrucieństwa

Ataki na kościoły:

Azerbejdżan: Kościół w tym przeważająco muzułmańskim kraju „stał się pierwsza religijną społecznością, która ma być zlikwidowana przez sąd”, z powodu „nowego Religijnego Prawa”, które wymaga, aby wszystkie uprzednio zarejestrowane już religijne instytucji rejestrowały się ponownie, a które weszło w życie w 2009 roku. Protestanckiemu Kościołowi Wielkiej Łaski w stolicy, Baku, „rejestracja została wydarta w 15 minutowym przesłuchaniu 25 kwietnia. Ta decyzja, podjęta pod nieobecność jakichkolwiek przedstawicieli, stwierdza, że wszelka działalność kościoła jest nielegalna i będzie poddana karze”.

Indonezja: Uzbrojony mężczyzna otworzył ogień w stronę kościoła GKI Yasmin, powodując liczne zniszczenia budynku, który został prawnie zapieczętowany przez władze w 2008 roku, zgodnie z żądaniami muzułmanów. Inny protestancki kościół bezprawnie zapieczętowany przez władze, pomimo wypełnienia wszystkich wymagań potrzebnych do uzyskania zgody, spotkał się z gwałtownym sprzeciwem muzułmanów z powodu próby przeprowadzenia nabożeństwa na ulicy przed tym zapieczętowanym budynkiem. Pewien mieszkaniec, muzułmanin, jeździł motocyklem między zgromadzonymi. Rzecznik kościoła powiedział: „Jesteśmy nieustannie zmuszani do zmiany miejsca, ponieważ nie chce się tutaj naszego istnienia i musimy ukrywać się przed upokorzeniami ze strony nietolerancyjnych grup… Mieliśmy nadzieję na pomoc policji, lecz po wielu atakach na członków naszego zgromadzenia, widzimy, że policja również bierze w tym udział”.

Kenia: Miały miejsce dwa oddzielne ataki na kościoły przy pomocy granatów. W jednym przypadku muzułmanie obrzucili grantami chrześcijan zgromadzonych na otwartym powietrzu, zabijając kobietę i chłopca, oraz raniąc około 50 innych wierzących. Opodal odbywało się spotkanie muzułman i chrześcijanie słyszeli, tuż przed atakiem, jak tamten kaznodzieja podburzał przeciwko chrześcijanom. W drugim oddzielnym przypadku muzułmanin, który udawał czciciela w tym kościele, rzucił w czasie nabożeństwa trzy granaty, zabijając 27letniego studenta uniwersytetu oraz raniąc 16 osób. Ten terrorysta, zgodnie z zeznaniami naocznych świadków, wyglądał na somaliczyka, „był niespokojny, patrzył cały czas w dół. Rzuci trzy granaty, lecz tylko jeden wybuchł. Zaczął uciekać i oddał w powietrze trzy strzały”.

Nigeria: Poranny atak na kościół, w którym odbywało się nabożeństwo pozostawił co najmniej 16 zabitych; uzbrojony dżihadysta na motorze uderzył na Uniwersytet Bayero w Kano w niedzielny poranek w czasie katolickiej mszy, która odbywała się w szkolnej sali, wrzucając amatorsko poskładanym materiałem wybuchowym i otworzył ogień do uciekających. „Ten atak nastąpił po serii gwałtownych incydentów przeciwko chrześcijanom na przeważająco muzułmańskiej północy”.

Sudan: Chrześcijański obwarowany dom z podwórzem w Chartumie został zaatakowany przez tłum Muzułmanów „uzbrojonych w kije, żelazne pręty, buldożer i ogień” na dzień po tym, gdy muzułmański przywódca wezwał muzułmanów do zniszczenia „tego kościoła niewiernych”. Krzycząc „Allach Akbar” [bóg jest większy] oraz „od dziś żadnego chrześcijaństwa więcej, żadnych nowych kościołów od dziś”, dżihadyści zaatakowali księgarnię szkoły biblijnej, paląc Biblie i strasząc śmiercią, każdego kto im się sprzeciwi. „To, co się stało było nie do wyobrażenia, to było straszne” – powiedział naoczny świadek. – Spalili wszystkie szkolne i kościelne meble”. Jak zwykle „policja stała z tyłu i w żaden sposób nie zapobiegała dewastacji pomieszczeń dokonywanej przez tłum”.

Tunezja: Chrześcijański Kościół Ortodoksyjny w Tunisie, jeden z nielicznych kościołów w tym kraju, jest „lżony” i otrzymuje „pogróżki”. Członkowie kościoła „żyją w takim stanie przerażenia”, że rosyjski ambasador w Tunisie zażądał, aby Ministerstwo Bezpieczeństwa „ochraniało kościół”. Doszło do tego, że „salafiści przykryli krzyż kościoła workami na śmieci, mówiąc członkom, że nie chcą widoku Krzyża nigdzie w islamskim stanie Tunezji” W oddzielnym przypadku muzułmanin włamał się do kościoła, aby przekazać list islamskiej partii, w którym zapraszano arcykapłana do nawrócenia na islam lub zdjęcia krzyża i płacenia podatku dżiza, islamskiej daniny poddania.

Apostazja i bluźnierstwo: śmieć i więzienie

Algieria: Pewien chrześcijanin został skazany na pięć lat więzienia za „wstrząsanie wiarą” muzułmanów. Dyskutował o swojej wierze z muzułmaninem w restauracji, gdy tamten wpadł we złość i oskarżył go o „obrażania Mahometa”. Policja aresztowała go, po czym znaleziono w jego pokoju dużą ilość chrześcijańskich materiałów. Sędzia dał mu maksymalny wyrok pięciu lat więzienia, pomimo że sam oskarżyciel zalecał mniejszy.

Więcej na: poznajpana.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook