Międzynarodowy knebel?

freedom-of-speech
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

ONZ chce narzucić poprawność polityczną wypowiedzi wszystkim krajom członkowskim w kwestiach dotyczących obrazy uczuć religijnych.

W tym celu stworzono specjalną regulację w sprawie przeciwdziałania blasfemii, która ma zdelegalizować wszelką krytykę religii, a islamu w szczególności.

freedom-of-speechW marcu dotychczasowe zalecenie może zmienić się w rezolucję obowiązującą ONZ. Nielegalnymi stałyby się emisja filmu, napisanie książki czy wiersza, które ktoś mógłby określić jako zniesławiające islam – mówi w wyemitowanym przez CNN reportażu, Floyd Abrams, prawnik konstytucjonalista. Niedozwolone byłyby również sprawozdania prasowe, z których wynika, że terroryzm inspirowany jest islamem.

Projekt usilnie popiera Organizacja Konferencji Islamskiej, która zrzesza 57 państw muzułmańskich i jest największym blokiem państw w ONZ. Dla nich ta rezolucja to istotny krok w celu uwrażliwienia międzynarodowej społeczności na poważne konsekwencje zniesławiania religii.

Według Christophera Hitchensa, autora książki God is not great zapis taki jest całkowicie zgodny z duchem islamu. Koran uważany jest tam za ostateczną prawdę i według jego wykładni wszystko, co mu zaprzecza powinno zostać zabronione, pod pretekstem ranienia uczuć religijnych muzułmanów.

Projekt spotyka się jednak z dużym oporem państw zachodnich, szczególnie Ameryki, gdzie swoboda wypowiedzi i krytyki są fundamentami tych demokratycznych społeczeństw (w ankiecie telewizji CNN 98% słuchaczy opowiedziało się przeciwko). Regulacja ta zachęca do wprowadzania praw, które są sprzeczne z konstytucją i duchem wolnych krajów.

Aktywiści praw człowieka z organizacji Freedom House podnoszą alarm, że projekt ten wpływa na społeczeństwo już w obecnej formie. Za przykład podaje się Hindusa oskarżonego za publikację w Wielkiej Brytanii treści obrażającej muzułmanów… i tylko muzułmanów, mimo, że  w tym przypadku dotknięci mogli poczuć się zarówno żydzi jak i chrześcijanie.

Poniżej materiał CNN i dyskusja z Christopherem Hitchensem (ang.)

GeKo i JW

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook