Miedwiediew apeluje do Hamasu o uwolnienie izraelskiego żołnierza

Lider terrorystycznego ugrupowania Hamas - Chaled Meszal
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dmitrij Miedwiediew zaapelował o uwolnienie izraelskiego kaprala Gilada Szalita. Prezydent Rosji wystosował ten apel podczas spotkania w Damaszku z szefem Hamasu Chaledem Meszalem.

Lider terrorystycznego ugrupowania Hamas - Chaled Meszal
Lider terrorystycznego ugrupowania Hamas - Chaled Meszal

Prezydent Rosji zaapelował o jak najszybsze rozwiązanie problemu uwolnienia izraelskiego obywatela, kaprala Gilada Szalita – powiedziała rzeczniczka Miedwiediewa, Natalia Timakowa.

Rosja jest – jak pisze agencja ITAR-TASS – jedynym krajem, który podtrzymuje dialog z Hamasem. W lutym Meszal był w Moskwie z wizytą i przeprowadził rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.

Radykalny islamski Hamas, popierany przez Iran i Syrię, jest izolowany przez kraje zachodnie, ponieważ odmawia wyrzeczenia się przemocy, a także uznania Izraela i porozumień zawartych przez Palestyńczyków z państwem żydowskim. Hamas od połowy roku 2007 kontroluje Strefę Gazy, skąd usunął siłą administrację wierną prezydentowi Autonomii Palestyńskiej Mahmudowi Abbasowi.

Więcej na: rmf24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze