Mehdi Karubi krytykuje represje w imię religii

mehdi_karubi1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Jeden z przywódców irańskiej opozycji Mehdi Karubi skrytykował stosowanie przez irańskie władze w imię religii represji wobec zwolenników opozycji politycznej.
mehdi_karubi1
Karubi, były przewodniczący parlamentu i rywal Mahmuda Ahmadineżada w wyborach prezydenckich z 12 czerwca 2009 roku, powtórzył na swojej stronie internetowej Sahamnews.org oskarżenia o fałszerstwa wyborcze, mówiąc o „kradzieży politycznej„.

– Bóg jest świadkiem, jak oni (irańscy przywódcy) przekształcili spór polityczny w wojnę religijną, by móc – w imię religii – zahamować polityczne roszczenia ludzi –
napisał Karubi.

– Nie wiedzieliśmy, że domaganie się wyborów i protestowanie przeciwko kradzieży politycznej jest równoznaczne z byciem wrogiem Boga i szkodnikiem
– dodał. Takich określeń używają irańskie władze wobec zwolenników opozycji. Według prawa szarijatu osoby, którym postawi się takie zarzuty, mogą zostać skazane nawet na karą śmierci.

Przedstawiamy fragment telewizyjną debatę wyborczej na temat polityki zagranicznej Iranu:  Karroubi kontra Ahmadinejad.

https://www.youtube.com/watch?v=AmHOgNTaIcQ

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze