Medina nie zaśpiewa w „Mekce”?

large_51500_118296
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Czy Tajlandia pozostanie jeszcze na długo mekką seksturystyki, Las Vegas mekką hazardzistów, a Praga mekką miłośników piwa?

Muzułmanie w Hiszpanii są oburzeni ponieważ nowo otworzona dyskoteka w Murcii otrzymała nazwę Mekka. „Muzułmanie modlą się w kierunku Mekki i to tam prorok otrzymał święty Koran. Nazywanie miejsca do tańczenia i picia tą samą nazwą nie bierze pod uwagę uczuć muzułmanów”, powiedział szef Hiszpańskiej Federacji Islamskich Organizacji Religijnych (Federación Española de Entidades Religosas Islámicas- FEERI) Mohammed Ali.

W związku z otwarciem dyskoteki pojawiły się pytania, czy muzułmanie powinni tam pracować. Jeden z Marokańczyków odrzucił ofertę pracy w dyskotece z tego powodu. „Decyzja należy do niego”, skomentował Ali „i zalezy od tego, czy może zarobic na zycie gdzieś indziej”.

Założyciel Komitetu Arbitrażu Muzułmańskiego i Dobrych Praktyk (Comité de Arbitraje Musulmán y Buenas Prácticas), Garcia Petite, przyznał, że nazwa „Mekka” jest używana komercyjnie w odniesieniu do ośrodków czy miejsc, przyciągających ludzi z powodu jakiejś specyficznej aktywności. Mówi się „mekka miłośników kina”, czy „mekka artystów”. Petite dodał jednak, że nazywanie dyskoteki tym mianem jest niestosowne.

W czerwcu  młodzi duńscy muzułmanie protestowali przeciwko pochodzącej z Ameryki Południowej piosenkarce, której na swoje nieszczęście ma na imię Medina.

AX na podst. Al. Arabiya

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook