Meczet… Nie tak szybko

| 2 komentarze|
image_pdfimage_print

Jak podaje New York Post, deweloperzy kontrowersyjnego meczetu w pobliżu Ground Zero posiadają tylko połowę miejsca. Mimo, że Soho Properties stwierdziło, że jest właścicielem całej parceli, okazuje się, że jeden z dwóch budynków jest dzierżawiony i deweloper nie posiada pełnych praw. Jakakolwiek potencjalna sprzedaż budynku musiałaby zostać zatwierdzona przez Public Service Commission.

alg_resize_mosque_imam-feisalAni Julie Menin, przewodnicząca Community Board 1 (Rady Wspólnoty 1), ani Daisy Khan jedna z pomysłodawczyń meczetu, nie wiedzą nic na temat własności budynku przy 49-51 Park Place. Soho Properies posiada prawa do 45-47, a zdaniem pani Khan obydwa budynki są potrzebne pod budowę meczetu.

Część parceli, o której jest mowa, jest współdzierżawiona przez Cona Ed i Soho Properties do roku 2071. Con Ed twierdzi, że w lutym Soho Properties zgłosiło zamiar wcześniejszego wykupu pozostałej części. Teraz do miasta należy określenie wartości budynku. Szacuje się, że cena wyniesie od 10 do 20 milionów dolarów, ale El-Gamal prezes Soho Properties mówi, że „cena nie gra roli”.

Propozycja musi zostać jeszcze zaakceptowana przez Public Service Comission, kontrolowaną przez gubernatora Nowego Jorku, Davida Patersona z Partii Demokratycznej.

Strona organizacji pozarządowej Muzułmanie dla Pokoju informuje tymczasem, że na finansowanie projektu związanego z budową meczetu, zwanego Park Place 51, będą składały się aktywa, kredyty oraz darowizny. Jednak jak do tej pory na konto organizacji wpłynęło 200 dolarów.

AX na podst. The New York Post

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook