Maroko: Skazani za karykatury Mahometa na Facebooku

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwaj młodzi mężczyźni z miasta Mahdija (200 km na południe od Tunisu) zostali skazani na siedem lat więzienia za opublikowanie na Facebooku karykatur proroka Mahometa – poinformowały tunezyjskie źródła.

– Skazano ich, przy czym jednego zaocznie, na siedem lat więzienia za obrazę moralności, zniewagę i naruszenie porządku publicznego – powiedział rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Tunezji Chokri Nefti, wyjaśniając, że dwaj mężczyźni zamieścili „rysunki przedstawiające proroka nago”.
Wyrok został wydany 28 marca i obrońcy złożyli apelację. Jeden z młodych ludzi został osadzony w więzieniu, drugiego, którego było na procesie, skazano zaocznie.

– To o wiele za surowa kara – powiedziała agencji AFP obrończyni praw człowieka Bochra Bel Hadż Hmida, która powiadomiła o sprawie kancelarię prezydenta.

– To dwaj absolwenci, którzy wierzyli, że mogą swobodnie przyznać się do ateizmu i czuć się bezpiecznie na Facebooku – dodała aktywistka.

 

więcej na rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze