Maroko: mimo obietnic reform opozycja zapowiada protesty

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Członkowie proreformatorskiego Ruchu 20 Lutego zapowiadają na niedzielę pokojowe protesty, mimo obietnic reform konstytucyjnych złożonych przez króla Mohammeda VI w marcu, o których monarcha przypomniał również w piątek – powiedział agencji AFP przedstawiciel Ruchu.

Protestujący domagają się głębokich reform politycznych w Maroku, wprowadzenia monarchii konstytucyjnej i głębszego podziału między religijną funkcją monarchy a jego władzą w świeckich strukturach państwa.

Król pełni funkcję Przywódcy Wierzących, co daje mu de facto pozycję najwyższego autorytetu religijnego w państwie.

Ruch na rzecz Zmian 20 Lutego, którego nazwa pochodzi od pierwszego dnia protestów, organizowanych systematycznie od tej pory, zrzesza głównie ludzi młodych, zwolenników monarchii konstytucyjnej, regulowanej literą demokratycznej ustawy zasadniczej – wyjaśnia członek Ruchu Nadżib Chaouki.

Koordynatorzy Ruchu wezwali do zorganizowania w niedzielę pokojowych manifestacji w na rzecz „prawdziwie demokratycznej konstytucji” – dodaje Chaouki.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze