Maroko: Kolejne demonstracje za i przeciw nowej konstytucji

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Tysiące zwolenników i przeciwników zaproponowanej przez króla nowej konstytucji przeszły w niedzielę ulicami trzech miast w Maroku: w Tangerze, Casablance i Rabacie. Podczas demonstracji nie doszło do incydentów.

W Tangerze 12 tys. osób domagało się pogłębienia demokratycznych reform. W Casablance według przedstawiciela miejscowych władz maszerowało 5 tys.przeciwników i ok. tysiąca zwolenników reform w obecnym kształcie. Według państwowej agencji MAP tych drugich było 20 tys. Wreszcie w stolicy Maroka w wiecu poparcia i proteście wzięło udział po tysiącu uczestników.

W przeprowadzonym na początku lipca referendum konstytucyjnym zdecydowana większość Marokańczyków poparła zaproponowane przez monarchę zmiany. Zdaniem opozycji, która nawoływała do bojkotu głosowania, zmiany te są kosmetyczne i nie gwarantują rozwiązania najpoważniejszych problemów kraju, bo władza nadal pozostaje w rękach króla.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze