Mahomet znów budzi emocje

Kurt Westergaard
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Kurt Westergaard, autor karykatur, które w 2005 roku wywołały protesty muzułmanów, opublikuje nowe rysunki.

Kurt Westergaard
Kurt Westergaard

Po publikacji karykatur proroka Mahometa w gazecie Jyllands-Posten 73-letni obecnie Westergaard musiał się ukrywać przed gniewem fundamentalistów. Nie zniechęciło go to jednak do pracy. Wkrótce na rynku pojawi się jego album z 26 ilustracjami uzupełnionymi komentarzami pisarza Larsa Hedegaarda. Nowe prace Westergaarda w większości odnoszą się do jego perypetii związanych z karykaturami zamieszczonymi w Jyllands-Posten.

Jeden z rysunków przedstawia byłego duńskiego ministra spraw zagranicznych Uffe Ellemanna-Jensena, który wypowiadał się przeciwko karykaturowaniu Mahometa.

Westergaard wyszedł już z ukrycia, ale wciąż jest pod ochroną duńskich służb specjalnych. W lutym ujęto dwóch mężczyzn pochodzących z Tunezji podejrzanych o planowanie zamachu na jego życie. Duńska służba bezpieczeństwa (PET) zaleciła ich deportację z kraju, uznając, że stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Obaj trafili do specjalnego ośrodka odosobnienia. Duńskie prawo pozwala bowiem przetrzymywać podejrzanych o terroryzm bez konieczności przedstawienia im zarzutów. PET nie chciała, by Tunezyjczycy stanęli przed sądem, tłumacząc, iż groziłoby to ujawnieniem jej metod pracy.

Wywiad przeprowadzony przez reportera BBC po ataku i usiłowaniu zabójstwa Kurta Westergaarda.

https://www.youtube.com/watch?v=QHGyi6PAtQs

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze