„Mahomet robił to samo, co ISIS”

12
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Massoud Fouroozandeh, duński pastor* pochodzenia irańskiego: „Pokojowi muzułmanie nie są pokojowi z powodu islamu, ale wbrew niemu”.

Fouroozandeh wypowiadał się w programie radiowym; oto jego opinia:

„Pytacie, kto jest prawdziwym muzułmaninem. Cóż, według Koranu i islamskiego zwyczaju prawdziwy muzułmanin to osoba, która naśladuje swojego proroka Mahometa. Prawdziwy muzułmanin to ten, który potrafi naśladować Mahometa. Jak więc żył Mahomet?

W rzeczy samej Mahomet nie żył inaczej, niż funkcjonuje dziś Państwo Islamskie. To, co robi ISIS, to nie jest nieporozumienie lub nadużycie Koranu. Sympatycy ISIS po prostu starają się sprostać wzorcom i naśladować swojego proroka. (…) To nie ja tak twierdzę. Tak mówią islamskie książki o historii, napisane przez muzułmanów i Arabów. To, że Mahomet robił dokładnie to samo, co Państwo Islamskie robi dzisiaj. (…)

Mahomet robił dokładnie te same rzeczy, których doświadczamy dzisiaj, a których dokonują ludzie z Państwa Islamskiego. Wcześniej było to po prostu czymś, o czym czytaliśmy w podręcznikach do historii. Dziś widzimy to na własne oczy. Więc, gdy pytacie mnie, kto jest prawdziwym muzułmaninem, to przykro mi to mówić, ale prawdziwy muzułmanin to taki, który naśladuje
Mahometa. Więc to jest odpowiedź.

Pokojowi, umiarkowani muzułmanie nie są pokojowi, ponieważ tak nakazuje islam. Są pokojowi, wbrew islamowi. Jest to dość ważny punkt”.

BL na podst. http://10news.dk/?p=2043

——————————–

* Massoud Fouroozandeh odszedł od islamu i jest pastorem w tak zwanym wolnym
kościele (frikirke) czyli protestanckiej wspólnocie religijnej niezależnej od kościoła państwowego.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook