Ludziom al Kaidy znów grozi śmierć

Obama
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykańscy prokuratorzy postawili nowe zarzuty Chalidowi Szejkowi Mohammedowi – uważanemu za architekta zamachów z 11 września 2001 – a także czterem jego domniemanym wspólnikom.

Przetrzymywani w Guantanamo członkowie al Kaidy zostali oskarżeni m.in. o atakowanie cywilów i cywilnych obiektów, morderstwo z pogwałceniem prawa wojennego oraz o udział w spisku zakładającym porwanie cywilnych samolotów i wykorzystanie ich do przeprowadzenia zamachów, w których zginęło niemal trzy tysiące osób. Członkom al Kaidy grozi za to kara śmierci.

Piątka oskarżonych może mieć jednak wrażenie deja vu. Niemal identyczne zarzuty postawiono im bowiem już kilka lat temu. Zostały jednak uchylone, gdy administracja Baracka Obamy – dążąc do zamknięcia Guantanamo i zerwania z praktykami tzw. wojny z terroryzmem prowadzonej przez George’a W. Busha – zdecydowała o przeniesieniu procesów z trybunałów wojskowych do sądu federalnego w Nowym Jorku.

Więcej na http://www.rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze