Lieberman: Turcja zatrzasnęła drzwi do pojednania z Izraelem

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Turecki premier Recep Tayyip Erdogan zatrzasnął drzwi do pojednania z Izraelem – oświadczył w niedzielę szef izraelskiej dyplomacji Awigdor Lieberman. Była to reakcja na piątkowe wystąpienie Erdogana, który w parlamencie powtórzył żądania pod adresem Izraela.

– On nie ma zamiaru normalizować stosunków z Izraelem. Zatrzasnął drzwi – uznał Lieberman w wywiadzie dla izraelskiego radia.

– Jest jasne, że ta osoba nie szuka ugody, ani pokoju, ani normalizacji, ale chce poniżyć państwo Izrael, osłabić jego pozycję na arenie międzynarodowej i nasze znaczenie w regionie – dodał minister.

Ankara domaga się, by Tel Awiw zdjął blokadę gospodarczą palestyńskiej Strefy Gazy i przeprosił za zeszłoroczny szturm komandosów izraelskich na jeden ze statków Flotylli Wolności, w wyniku którego zginęło dziewięciu tureckich aktywistów propalestyńskich. Morski konwój zamierzał przerwać blokadę Strefy Gazy. Erdogan żąda też od Izraela wypłaty odszkodowań dla rodzin zabitych uczestników wyprawy.

więcej na onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze